Toinen tykkää äidistä toinen tyttärestä

Jos nainen on ollut nuorena ns lortto niin tarkoittaako se sitä että tytöstä tulee samanlainen?
651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lähipiirin naisilta oppii tyttö huoran-mallin.

Äänestä
  • Kaikkea ei tarvi matkia, mitä muut tekee...jos matkimattakin jo tietää, ettei ole hyvä homma.

    Äänestä

Ei tarkoita. Tytöllä lienee itselläkin aivot millä ajatella. :)

Äänestä

Jos joku on alkoholisti, tuleeko sen kaikista jälkeläisistä myös päihdeaddikteja?

No mitäs itse luulet? Joistakin voi sittemmin tullakin. Ne, joista ei tule koskaan, ovat kenties saaneet siitä yhden lisätrauman kannettavakseen.

Sama vastaus lähes mihin vain. Jos joku on hyvin epäempaattinen, muiden muttei oman sukupuolensa huorittelija, tuleeko ...

Äänestä

Nuorta sen olla pitää. Jos ei äitinsä kanssa käynyt flaksi niin on koitettava tytärtä heti kun mahdollista.

Äänestä

Sit vaan viestiä tyttärelle. Voit sanoo sille että vikittelit aikoinaan myös sen äitiä. Vedä vaikka muutama kalja rohkasuks.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos nainen on ollut nuorena ns lortto niin tarkoittaako se sitä että tytöstä tulee samanlainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu