Suomi hukkasi 5 ottelupalloa

Anonyymi

kolmannessa erässä Valko-Venäjää vastaan. Ja hävisi ottelun 3-2.

9

329

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      vetää sanattomaksi. Voittoa tarjottiin kultalautasella mutta ei kelvannut.

    • Anonyymi

      Ikävä kyllä tämä johtuu Suomalaisesta kansanluonteesta, emme ole tarpeeksi ylpeitä itsestämme ja omasta kulttuurista emmekä uskalla puolustaa omia arvojamme. Tämä näkyy yhteiskunnan tasolla niin että tänne tulevat turvapaikanhakijat pompottavat viranomaisia mennen tullen, yrittävät saada oman kulttuurinsa ujutettua tänne suomeen jne.

      Kun suomalaiselle tulee tiukka paikka niin emme uskalla olla jämäköitä vaan alamme ajatella että mitähän muut meistä ajattelevat ja itseluottamuksemme horjuu sekä meillä menee pupu pöksyyn! Tämän takia on erittäin harvinaista että suomalainen joukkue urheilu pärjäisi maailman huipulla koska me olemme luonteeltamme liian vaatimattomia!

    • Anonyymi

      Joukkueurheilu on yhdyssana.

      • Anonyymi

        Eikös ole hienoa kun pystyy osallistumaan keskusteluun!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös ole hienoa kun pystyy osallistumaan keskusteluun!

        En ota kantaa.


    • Anonyymi

      Peli kulkee hienosti, kun ollaan selvässä johdossa. Sitten kun taistellaan tasaväkisinä voitosta, ei korvienväliä enää löydykään. Ongelma on selvästi psyykkinen ja kyllähän sille voisi paljonkin tehdä, jos vaan ongelma ensin myönnettäisiin.

      • Anonyymi

        Kyllä! Vastaanotto hajosi 3:n erän puolivälissä ja johto suli. Sen lisäksi myös hyökkäyksistä hävisi teho ja vastustaja taas hyökkäsi todella tehokkaasti. Ne pitkät pallot, jotka voitettiin 2,5 erää alettiin häviämään säännönmukaisesti.

        Sitten niistä viidestä eräpallosta kaksi lahjoitettiin syöttövirheillä ja viides erä aloitettiin kahdella syöttövirheellä. Lopun runsaista syöttövirheistä huolimatta syötöt eivät aiheuttaneet vastustajille enää juuri ongelmia, vaan he pääsivät hyökkäämään tehokkaasti.

        Lopussa sitten käytännössä toivottomassa 12-8 tappiotilanteessa pelattiin hetki hyvin ja palattiin alun 2,5 erän kuvioon, mutta kaikki romahti taas 12-12 tilanteessa, kun oli täysi mahdollisuus voittaa ottelu.

        Samaa oli kyllä nähtävissä Sammelvuon aikanakin eli tiukoissa tilanteissa hyökkäyspeli pehmenee vastaanoton kautta ja muutenkin.


    • Anonyymi

      Liian monta syöttövirhettä ratkaisuhetkillä.

      • Lentopalloliitto saa katsoa peiliin. Vamentajavalinta meni täysin pieleen.
        Aion boikotoida lentopalloliigan otteluita ennen kuin Bans on saanut kenkää
        minua ei näy lumo areenalla. Surkea esitys Siika-Aho.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe