kolmannessa erässä Valko-Venäjää vastaan. Ja hävisi ottelun 3-2.
Vastaukset 9
- Anonyymi
vetää sanattomaksi. Voittoa tarjottiin kultalautasella mutta ei kelvannut.
- Anonyymi
Ikävä kyllä tämä johtuu Suomalaisesta kansanluonteesta, emme ole tarpeeksi ylpeitä itsestämme ja omasta kulttuurista emmekä uskalla puolustaa omia arvojamme. Tämä näkyy yhteiskunnan tasolla niin että tänne tulevat turvapaikanhakijat pompottavat viranomaisia mennen tullen, yrittävät saada oman kulttuurinsa ujutettua tänne suomeen jne.
Kun suomalaiselle tulee tiukka paikka niin emme uskalla olla jämäköitä vaan alamme ajatella että mitähän muut meistä ajattelevat ja itseluottamuksemme horjuu sekä meillä menee pupu pöksyyn! Tämän takia on erittäin harvinaista että suomalainen joukkue urheilu pärjäisi maailman huipulla koska me olemme luonteeltamme liian vaatimattomia! - Anonyymi
Joukkueurheilu on yhdyssana.
- Anonyymi
Eikös ole hienoa kun pystyy osallistumaan keskusteluun!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös ole hienoa kun pystyy osallistumaan keskusteluun!
En ota kantaa.
- Anonyymi
Peli kulkee hienosti, kun ollaan selvässä johdossa. Sitten kun taistellaan tasaväkisinä voitosta, ei korvienväliä enää löydykään. Ongelma on selvästi psyykkinen ja kyllähän sille voisi paljonkin tehdä, jos vaan ongelma ensin myönnettäisiin.
- Anonyymi
Kyllä! Vastaanotto hajosi 3:n erän puolivälissä ja johto suli. Sen lisäksi myös hyökkäyksistä hävisi teho ja vastustaja taas hyökkäsi todella tehokkaasti. Ne pitkät pallot, jotka voitettiin 2,5 erää alettiin häviämään säännönmukaisesti.
Sitten niistä viidestä eräpallosta kaksi lahjoitettiin syöttövirheillä ja viides erä aloitettiin kahdella syöttövirheellä. Lopun runsaista syöttövirheistä huolimatta syötöt eivät aiheuttaneet vastustajille enää juuri ongelmia, vaan he pääsivät hyökkäämään tehokkaasti.
Lopussa sitten käytännössä toivottomassa 12-8 tappiotilanteessa pelattiin hetki hyvin ja palattiin alun 2,5 erän kuvioon, mutta kaikki romahti taas 12-12 tilanteessa, kun oli täysi mahdollisuus voittaa ottelu.
Samaa oli kyllä nähtävissä Sammelvuon aikanakin eli tiukoissa tilanteissa hyökkäyspeli pehmenee vastaanoton kautta ja muutenkin.
- Anonyymi
Liian monta syöttövirhettä ratkaisuhetkillä.
Lentopalloliitto saa katsoa peiliin. Vamentajavalinta meni täysin pieleen.
Aion boikotoida lentopalloliigan otteluita ennen kuin Bans on saanut kenkää
minua ei näy lumo areenalla. Surkea esitys Siika-Aho.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22822Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha535756- 80677
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561