Kuka on ostanut liput helsingin mm-kisoihin?

nappula

Mille päiville ootte ostanut lippuja? Mulla 8.-9.8, ei kovin huippuja lajeja, mut muut ei oikeen käynyt. Missä muualla asujat aiotte yöpyä Helsingissä, ja mihin hintaan?

4

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äksy Ämmä

      samana päivänä, kun ne tulivat myyntiin viime elokuussa, halvimmille mahdollisille paikoille eli F-katsomoon. Yritin saada lippuja E-katsomoon mutta ne olivat kuulemma loppuunmyyty jo silloin, ja kalliimpiin paikkoihin minulla ei yksinkertaisesti ollut varaa.
      Aistiihan sitä tunnelmaa piippuhyllyltäkin, ja katsomostani on lyhyt matka Uimastadionille ... eihän sitä omaa urheilemista sovi sentään tyystin unohtaa penkkikisasta huolimatta.
      Asun Helsingissä, joten matka- saati majoituskuluja ei tule.
      Järjestetäänköhän muualta Suomesta juna- tms. erikoiskuljetuksia vain kisakatsojille, kuten tehtiin Lahden MM-hiihtojen aikaan? Lahteenhan lähti ainakin Helsingistä kisajuna päivittäin, Salpausselälle saakka. Kisatapahtumien päätyttyä alueelta pääsi sujuvasti pois.

    • juppeli

      nehän kaikki hotellit on täynnä vantaata myöten. itse yövyn serenan lähellä hotelli korpilammessa hintaan 150e YÖ!!!!! hieman ovat nostaneet hintoja kisoja varten. liput 10-11.8

    • deksi

      itse meinaan tulla tampereelta junalla helsinkiin katsomaan maratonia reitin varrelta jos töiltäni kerkiän, ja sitten ehkä mustasta pörssistä liput stadionille jos siltä tuntuu.
      Autolla en lähde edes yrittämään helsinkiin koska sitä ei saa kuitenkaan parkkiin kehä kolmosen sisäpuolelle.

    • Lipunmyyjä.

      Lippuja vielä myynnissä kaikille paitsi miesten keihäänheiton fiinaali päivälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2603
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      196
      1000
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      55
      792
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      737
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      57
      645
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      16
      551
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      535
    8. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      40
      514
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      495
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      494
    Aihe