Toyota 4-runnerin takapainoisuus

Kertokaapas, kun olen katsellut liikenteessä noita Toyota 4-runnereita, niin kaikki näyttävät hirmuisen takapainoisilta? Onko se "ominaisuus" vai kulahtaako takapää vuosien saatossa niin että siitä tulee tuollainen "keulija"?
51017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No niin.

Vastasitkin itse itsellesi, ajan myötä jousitus "kuoleentuu" ja painuu kasaan jolloin autosta kuin autosta tulee tuollainen "keuliva malli".
Uutta jousta alle ja ryhti kohenee kummasti.
Isot pojat puhelee että OME:n jousisatsi olisi hintansa väärtti.
Näppärä nettipoliisi osaa kyllä etsiä ko. valmistajan jousitus tuotantoa.
Laitappa vaikka googleen hakusnaksi OME jousitus tai käy cros4wd:n sivuilla katsomassa.
Nyt on anteeksi vain sen verta laiska olo etten viitsi linkitellä.
Aina ei vain... jaksa/viitsi/ehdi/innosta/kiinnosta/muu syy, mikä?
Valiste noista joku minkä luulet olevan lähinnä oikeaa vastausta.

Terveisin.
L-200.

Äänestä
  • mielestäsi hauska?


    puupää sinä olet

    Äänestä

  • näyttää toi takalokasuojan ja renkaan rako olevan matalempi kuin etulokarin ja etupyörän.. vai kattelinko ihan väärin? HIENO PELI SE ON 4RUNNERI ON!!

    Äänestä

Toyota miehet nuo suomen tom of finlandit osaa perähommat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä kirjoitti:

Kertokaapas, kun olen katsellut liikenteessä noita Toyota 4-runnereita, niin kaikki näyttävät hirmuisen takapainoisilta? Onko se "ominaisuus" vai kulahtaako takapää vuosien saatossa niin että siitä tulee tuollainen "keulija"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu