Mies ottaa pitkäajan jälkeen yhteyttä

Anonyymi

Kertokaapa miksi mies ottaa pitkäajan jälkeen yhteyttä ja haluaa viestitellä ja soittaa jatkuvasti. Tätä ennen ei olla juteltu tyyliin vuoteen kunnolla ja aikaisemmin jos ollaan juteltu niin juttelut on ollut aika lyhkästä. Olen hieman hämmentynyt.

5

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millainen suhde teillä oli silloin joskus?

    • Anonyymi

      Viime vuonna yksi vanha tuttu nainen otti minuun yhteyttä facen kautta liki 30 vuoden hiljaiselon jälkeen. Käytiin kaffeilla ja juteltiin noin 45 min. Ei siinä sen kummempaa, enkä enempää odottanutkaan.

    • Tuskinpa siihen syytä pystyy selvittämään, ja kun muutenkin motivaatio on pääosin alitajuista ja geenipohjaista ja kulttuurillisiltakin osiltaan tiedotonta.

      Olen kuitenkin havainnut, että ystävyssuhteista jää kaipuu, kaikilta ikäkausilta. Vain iljettävät ihmiset haluaisi työntää pois muististaan. Kyllä minäkin olen ottanut yhteyttä vuosien takaisiin ystäviin, mutta ei aina niin hyvällä menestyksellä .

      Henkilö, joka on ollut aikoinaan ystävällinen ja lämmin, saattakin olla kehittynyt aivan toiseen suuntaan, ja olla nyt enemmän kuin kolkko, jopa vihamielinen. Ystävällisyys on kuitenkin ollut tavallisempi.

    • Anonyymi

      Se on poltellu siltoja takanaan. Sä vielä ehkä sellainen joka ei tiedä sen taustoista ja mitä touhunnu niin oot seuraava etappi matkalla uutta etappia kohti. Oot vähän niin kuin välietappi.

    • Anonyymi

      Varmaan puutteessa tai vierasta vailla, jos on varattu. Verkkoja vesillä joka suuntaan, vaikka muuta väittäisi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3193
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2905
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2162
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1605
    5. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      6
      1379
    6. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1369
    7. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1354
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1321
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      14
      1317
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1285
    Aihe