Nainen raivoaa että mies on kusipää kun ei halua jakaa suklaalevyä hänen kanssaan.
Naiset, varastaminen on rikos vaikka uhrina olisikin puoliso. Lienee naisella peiliin katsomisen paikka että miksi mies joutui hankkimaan varkaudenestolaitteen...
https://www.mtvuutiset.fi/makuja/artikkeli/aviomies-osti-koodilukon-jaakaappiin-vaimo-raivoissaan-han-on-k-paa-eika-halua-jakaa-suklaata-kanssani/7554746
Ok, meitä 80-luvun peruskoululaisia opetettiin siihen että omaisuus pitää jakaa, esim. jos oli karkkia, se piti jakaa koko luokalle. No se oli silloin ala-asteella varmaan neuvostoliiton vaikutusta, mutta olettehan naisetkin jo huomanneet ettei sekään oppi päde enää nykymaailmassa, sehän on kovin paheksuttavaa kommunismia.
Mies joutui ostamaan jääkaappiin koodilukon
1
104
Vastaukset 1
- Anonyymi
Jotain rakentavampaa kuin raivoaminen tai koodilukko kannattaisi keksiä. Ei kovin hyvä ennuste parisuhteelle tuollainen.
Itse pidän itsestäänselvyytenä, ettei omia nameja tarvitse jakaa, ainakaan ellei halua. Mutta ei niitä saa mihin tahansa jättää, vaan ne piilotetaan. Itseasiassa ne pitää piilottaa ja syödä salaa, eikä tulla toisen nenän alle mussuttamaan. Tämä on kohteliasta ja vielä terveellistäkin, ainakin sille puolisolle, jolta salataan makeiden mössöttäminen. Namit poissa silmistä, namit poissa mielestä = Namit pois silloin myös vyötäröltä ja omasta kropasta.
Lapset saivat nameja tädeiltään ja vanhemmiltani. He kyllä antoivat mieluusti maistaa niistä - monet salmiakit nautin. Karkkia oli ylenmäärin. Myöhemmin lapset joutuivat itse kustantamaan naminsa, eivätkä sitä usein ostaneetkaan. Kun ostivat, karkkipussi lojui usein huoneensa lattialla, kaiken sekasotkun keskellä. Koska lapset eivät aina siivonneet huonettaan, minä siivosin, ja otin maksun "veron" karkkipusseista/suklaalevystä. Joskus sain toki muutenkin. Nyt lapset ovat muuttaneet kotoa, ja minä en enää juuri koskaan syö karkkia. Niin se käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46697
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470