Hölmöläisille irvailtiin

Hehee, kaikki kyllä tietää EU:n korrektit hölmöläiset:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006249336.html?ref=rss

Hölmömpiä on ehkä vain naapurissa:

https://yle.fi/uutiset/3-10985711?origin=rss

Siellä veronmaksajat kustansivat tuonkin lystin ja onhan tuota varmaan meilläkin tapahtunut, sitä ei vaan julkaista.

Heh heh tuokin, Ammattivarkaat pesiytyivät:

https://www.hs.fi/kaupunki/helsinki/art-2000006249178.html

"Olemme avoinna kaikille, on meidän viesti":

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006100498.html

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täytyy sanoa että tuo ensimmäinen linkki on kyllä loistava.

    • Anonyymi

      Muuta maanpetturi ihannoimallesi Venäjälle, ei sinua täällä kukaan kaipaa.

      • Rauhoitutaanpa taas.

        Onko itselläsi matkakuumetta?


      • misspönttöuuni kirjoitti:

        Rauhoitutaanpa taas.

        Onko itselläsi matkakuumetta?

        Jumankauta, kommentointi rekisteröityneenä toimii minullakin!!!!!!!!!!! Hoooooo!


      • Maanpetturipuheet on vähän kummallisia sellaisten suusta jotka hyväksyivät jenkkien suorittaman Suomen miehittämisen ja täyden määräysvallan antamisen jollekin jenkkikenraalille joka ei välitä p..kaan suomalaisista.


    • Jassoo...!

    • Miksi muuten suomalaisille ei irvittäisi, kun suomalaisetkin irvivät suomalaisille? Sellaista se meidän kansallistunne on.

    • Suomi mainittu! Tuohan oli hauska ja sitä paitsi Suomi oli siinä kokoaan isompien seurassa, jossa ukrainalaisten kannalta oli mukana muuten vain merkityksellisiä valtioita. Esim. Puola, jossa sentään on miljoona ukrainalaista töissä ei näkynyt mitenkään.

      Suomi/Niinistö? kuitenkin oli jollakin tavalla näkyvä, vaikka nyt ei mitenkään merkittävä. Suomi on globaalissa kuvassa "enimmäkseen harmiton". Suomalainen itse tietysti saattaa kuvitella olevansa jonkinlainen esikuva ja kaikkialla muualla maailmassa ruvetaan ihan kohta tekemään niin kuin suomalainen jo tekee, koska suomalainen on niin edistyksellinen.:D

    • Anonyymi

      Tummaihoisen on mentävä itse jääkaapin sisälle katsomaan palaako siellä valo kun ovi on kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      101
      6390
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      335
      5749
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      61
      3495
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3385
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2779
    6. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1770
    7. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      13
      1755
    8. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1614
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      188
      1224
    10. Toksinen ja negatiivinen kansa

      Samaan muottiin valetut
      Suomussalmi
      93
      1153
    Aihe