joko olette käyneet uudessa halpakaupassa haaparannalla ? dollarstore kaikki on halpaa vaatteista koiranruokiin matot yms ja juomat ps röökikin ruottissa 30 prossaa halvempaa iso uusi viinakauppa coopissa
uus halpamarketti haaparannalla
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
"Kertokaa nyt jo että mitä vittua pitää tehdä että se pallo nyt sitten pelastuu. Palaa ihan vitusti käpy siihen että tää huutaa telkkarissa "I want you to panic" niin mitä vittua se sitten auttaa? Kun 7miljardia ihmistä juoksee paniikissa ympyrää ja pitää päästään kiinni huutaen "vittu me kuollaan" niin sekö on ratkaisu SIIS OIKEESTI?
Mulla olis ehdottaa jo yli 40 vuotta vanhaa ideaa: venus projekti ja resurssipohjainen talous.
Ai niin eiku nostetaan veroja ja ajetaan 6kk sähköpotkulaudoilla jotka joutaa sitten kaatopaikalle. Meillä ei synny kestävää kehitystä ennen kuin nykypäivän kehityksen suurin jarru, RAHA, poistetaan laskelmista. Jos jo 1910-luvulla oli teknologiaa kehittää hehkulamppu, joka palaa 100 vuotta, niin kertokaa mulla milloin kehitys on muuttunut kestävämmäksi?
Ei tämä ei ollut ohi aiheen ja ei, en triggeröitynyt. Vihakin on tunne ja parempi kuin pelko. Paras ohjuri tietysti on rakkaus ja pelottavin ajatus että kaikki muuttuisivat välinpitämättömiksi eivätkä enää tuntisi mitään. Pelkkää Lovee kaikille ja nauttikaa matkasta tämän kierron aikana. Elämme ihmiskunnan upeinta murrosta ja voimme vain oppia kun tarkkailemme. Tuntuu hyvältä olla täällä taas, upeiden sielujen ympäröimänä, ajassa ja ikuisessa universumin syleilyssä
Muistakaa ottaa lääkärin määräämät F30 lääkkeet, helpottaa kummasti tätä "kiertoa" tässä murroksessa.
Vituttaako?
Ei ollenkaan, naurattaa vain nämä törniön perseilevät persut.
Epäilen vahvasti universumin ikuisuutta..
no mihis se sitten häviäis? jos palaa, niin minnes tuhka? jos muuttuu muuten vaan energiaksi, niin mites sille käy?
mitäs oikein ymmärrät ikuisiuudella?
ja mitä universumilla?
kaikki vaan häviää kuin pieru saharaan - ja se oli siinä? niinkö?
Älä mieti liikaa jouvut suljetulle, hae Litistä kaljaa ja kuuntele hurrikanesia.
Njoo, tuossa on kyllä osittain asiaakin, mutta ei tällä sinun tekstilläsi ole mitään tekemistä aloituksen kanssa. Aloita oma keskustelu ja lopeta tässä keskustelussa raivoaminen.
En minäkään tykkää avustaa törniöläistä törniöläistä elämänkoululaista ja maksaa se juopottelua, röökäämistä ja mersunraafon löpöjä.Siltikin joudun maksamaan joka kuukausi pakkoveroa näiden uuvattien elätykseen.
Joo nämä elämänkoululaiset ole ees elämää kokeneet kun isit ja äidit kaikki hoitaa ?
Kaupasta tämä sivun alku mutta kun koiran ruoka halvempaa kuin vanhuksille tarjottava ruoka pitää keskustella mitä mieltä ollaan Tornion elämästä niinku sillai ...........
Ihana ihminen oot kun tajuut tämä Greeta raukan porvari taustan mukaan järjestetty kampanjan, rahoittaja on bisnes lihan tuottaja jenkeissä ! totuutta löytyy jennkejen kanavilta !
Paskaa ja potunkuoria!
Eipä ollu kummonen kauppa
I han roska kauppa ja laiskat työntekijät eivät mene kassalle vaikka kuinka jono kasvaa.