Ei ole naisista isompien autojen rattiin

Anonyymi

14

<50

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ymmärtääkseni pakuria ajoi vain yksi nainen, ei kaikki maailman naiset. Korjaa toki jos olen väärässä. 😊

      • Anonyymi

        Kaikki naiset on samanlaisia


    • Anonyymi
    • Älä höpötä, naisia on rekkakuskeina yllin kyllin. Ajaa vaikka minkälaista yhdistelmää ja konetta. :)

      Minusta on tyhmää aliarvioida jotakin sukupuolta siksi, että joka ikinen kyseisen sukupuolen yksilö ei osaa jotakin hommaa...Halojaa taas siellä pääkopassa hei!!! :)

      Autolla ajaminen on maaliman helpointa hommaa...oikeesti.

      • On niitä aloittajallakin varmaan monenmoisia puutteita taidoissa, missä jotkut muut miehet ja naiset on paljon parempia ja osaa tuosta vaan. :)


    • Anonyymi

      Autolla ajaminen nyt ei mitään älyä vaadi.

      • Anonyymi

        Kyllä vaaditaan. Siksi naiset eivät osakaan ajaa kunnolla


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä vaaditaan. Siksi naiset eivät osakaan ajaa kunnolla

        No ilmankos minä ajan niin hyvin, kun olen hyvin älykäs nainen.


    • Anonyymi

      Aloittajalla itsellään ei ole edes ajokorttia. Tai ehkä joku kälynen AB-kortti voi löytyä.

    • Tottahan se on, ettei naisella äly riitä. Miehen äly on pidempi...noin kymmenkunta senttiä tai niillä main....

      • Anonyymi

        😃 👍


    • Anonyymi

      "Ei ole naisista isompien autojen rattiin"

      Surkuhupaisaa, mutt juuri se isompi ja tervallisempi auto pelasti minut vielä pahemmilta loukaantumiselta sekä se; ett osasin hallita autoani törmäystilanteessa, vaikka kaikin voimin sitä sainkin tehdä.
      Ei siinä autoni "tehosteet" ja muut hienoudet oikein auttaneet; kun etuoikeutella tiellä ajaessani, mies kuljettaja ajoi suoraan rampilta tullessaan päälleni, auto meni lunastus kuntoon ja minä pitkälle sairauslomalle.

      Mulla on kuorma-auto kortti ja oikeus ajaa ammattimaisesti, moottoripyörää saan myös ajaa. Lentolupakirjasta joskus nuorena haaveilin... mutt haaveet loppuivat siihen kun pääsin kuumailmapalloon matkustajaksi. Tuollaista keskisuurta paattia saan ajaa, Trafin hyväksymillä sisävesi kipparin papereilla... merelläkin.
      Ihminen oppii (nainenkin) jos halua riittää ja aikaa harjoitella... kukaan ei ole seppä syntyessään!

      Käsi ei oikein vieläkään ole kunnolla parantunut ja sitä mä kuntoutan itse päivittäin, muutaman kilon käsipunteilla, toisinaan kahvakuulalla sekä "kuminauhalla".
      Kaikkein raskaimmilta töiltä olen koittanut vielä vähän vältellä, jos mahdollista.

      Terveisiä vaan aloitajan kaltaisille sovinisteille!
      ex.........

    • Itse en kyllä haluaisi ajaa mitään ylisuurta tila-autoa. Kaupunkiajossa ja ruhkaisella parkkipaikalla siitä on enemmän vaivaa, kuin hyötyä. Sellaisen kanssa olisi hankalaa lähteä pikaiselle kauppareissulle. Ahdas ja ruuhkainen parkkipaikka olisi painajainen.
      Mielummin pieni ja näppärä, kuin suuri ja kömpelö.

    • Anonyymi

      Apropoo, kiihdytysajaja Anita Mäkelä (58) voitti jo kuudennen euroopan mestaruutensa. 👍 Hänen nopeusennätyksensä on 510 km/h.
      Melkoista haipakkaa, sano.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2715
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1119
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1035
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1001
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      926
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      837
    Aihe