Uimalasit vuotaa

Anonyymi

aloin pari kuukautta sitten harrastamaan uimista ja ostin lasit sitä varten. Ne sitten vuosivat olettavasti nenävarresta. Ostin nyt sitten uudet lasit ja ne varmuudella vuotavat nenävarresta. Molemmst lasit ovat imukuppimallisia. Toiset lasit ovat pienet ja peittävät vain silmän ja toiset vähän isompaa mallia. Onko tässä enää mitään tehtävissä vai pitääkö siirtyä vain snorklauslaseihin?

2

881

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No varmasti on, puetko ne oikein? Onko ne säädetty sopivaksi? Ei liian tiukat, ei liian löysät?

      Liikuttele naamaasi eli tee hölmöjä ilmeitä, että lasit asettuvat oikein. Youtubesta löytyy videoita.

      Voi olla myös, että olet ostanut jotain 5€ laseja. Kyllähän ne toimivat lasit vähän maksaa, 20€ pitäis riittää kuitenkin.

    • Anonyymi

      Lasien kanssa kannattaa käyttää uimalakkia. Pysyy lasit paremmin päässä. Lasit ensin silmille ja sitten uimalakki päähän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1842
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      139
      982
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      891
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      82
      655
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      99
      611
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      538
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      56
      529
    Aihe