Uimalasit vuotaa

Anonyymi

aloin pari kuukautta sitten harrastamaan uimista ja ostin lasit sitä varten. Ne sitten vuosivat olettavasti nenävarresta. Ostin nyt sitten uudet lasit ja ne varmuudella vuotavat nenävarresta. Molemmst lasit ovat imukuppimallisia. Toiset lasit ovat pienet ja peittävät vain silmän ja toiset vähän isompaa mallia. Onko tässä enää mitään tehtävissä vai pitääkö siirtyä vain snorklauslaseihin?

2

820

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No varmasti on, puetko ne oikein? Onko ne säädetty sopivaksi? Ei liian tiukat, ei liian löysät?

      Liikuttele naamaasi eli tee hölmöjä ilmeitä, että lasit asettuvat oikein. Youtubesta löytyy videoita.

      Voi olla myös, että olet ostanut jotain 5€ laseja. Kyllähän ne toimivat lasit vähän maksaa, 20€ pitäis riittää kuitenkin.

    • Anonyymi

      Lasien kanssa kannattaa käyttää uimalakkia. Pysyy lasit paremmin päässä. Lasit ensin silmille ja sitten uimalakki päähän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      101
      4006
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3850
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      43
      2237
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2214
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2104
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      52
      1766
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1228
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1193
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1129
    Aihe