vittuku ei kasva

Anonyymi

Parta ei kasva vaikka ajan kerran viikossa. Ajan ja odotan viikon ja ajan taas ja ei kasva yhtään nopeampaan.

1

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hugo Ferdinand Boss (8. heinäkuuta 1885 Metzingen, Württemberg, Saksa − 9. elokuuta 1948 Metzingen, Saksa) oli saksalainen räätäli ja vaatetehtailija.

      Boss oli alun perin räätäli, joka omisti pienen kaupan Metzingenissä myyden miesten pukuja ja päällystakkeja. Vuonna 1931 Boss liittyi kansallissosialistiseen puolueeseen. Ennen toista maailmansotaa ja sen aikana hänen tehtaansa valmisti muun muassa SS-upseerien univormuja, SA:n ruskeita kauluspaitoja ja Hitlerjugendin partioasuja.

      Boss käytti pakkotyövoimaa Puolasta ja Ranskasta, ja sodan jälkeen hänet tuomittiin Kolmannen valtakunnan kannattamisesta 80 000 markan sakkoihin. Myös hänen äänioikeutensa mitätöitiin.

      Nykyään Hugo Boss on suosittu maailmanlaajuinen merkki, joka valmistaa vaatteiden lisäksi muun muassa kenkiä, hajuvesiä, kelloja ja silmälaseja.

      - Wikipedia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      82
      1584
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      14
      1024
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      96
      930
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      922
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      734
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      141
      699
    7. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    8. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      81
      670
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      651
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      651
    Aihe