Olen katkera vihainen ja kostonhimoinen. Haluan että tekijä ( raiskaaja x kumppani) saa elää kurjuudessa eikä ikinä on enää harmoniassa! Ihminen teki toisella vahingollisia asioita ja tuhosi elämääni! En saa enää otetta elämään, en pysty enä työhön, en sosiaalisiin kontakteihin eikä mihinkään? Mitä teen ? Kertokaa hyvät ihmiset.
Vihasta eroon
3
230
Vastaukset
- Anonyymi
Käänny ammattiauttajan puoleen. On järkevää hakea apua. Auttamisjärjestelmät ovat sinua varten. Apua
tarjoavat valtakunnallisesti Raiskauskriisikeskus Tukinainen, Väestöliitto ry ja Rikosuhripäivystys.
Paikkakunnallasi sinua auttavat esimerkiksi terveyskeskukset, mielenterveystoimistot, kriisikeskukset,
perheasiainkeskukset ja perheneuvolat.
Älä jää yksin vaan hae apua!
Kai muuten teit rikosilmoituksen?? - Anonyymi
Yksi ilon aihe sinulle on: olet päässyt eroon tuosta ääliostä!
Ammattiapua on tarjolla, hae sitä. Auttaa kun saat purkautua jollekin täysin neutraalille osapuolelle jolla on vaitiolovelvollisuus.
Sisälläsi pitämä viha ei haittaa ketään muita kuin vain sinua itseäsi! Pääset siitä eroon kun todella tajuat että se on vain sinua haavoittavaa, sinun ei tarvitse koko ajan miettiä kaikkea pahaa jota olet kokenut. Olet hautonut sitä jo tarpeeksi kauan. Nyt riittää!
Sinä VOIT treenata aivosi korkeammalle tasolle.
Sinä VOIT nähdä ympärilläsi olevan kauneuden ja hyvyyden.
Sinä VOIT järjestää elämäsi itseäsi ja yhteiskuntaa hyodyttävälle tasolle.
Niin monet muutkin ovat voineet sen tehdä vaikka ovatkin kokeneet himutekoja. - Anonyymi
Ota yhteyttä lähimpään terveyskeskukseen ja hae apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1404155Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va212132Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos471744Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3481611Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu211444Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi471415Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801324Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti211106Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1401076- 601036