Olen katkera vihainen ja kostonhimoinen. Haluan että tekijä ( raiskaaja x kumppani) saa elää kurjuudessa eikä ikinä on enää harmoniassa! Ihminen teki toisella vahingollisia asioita ja tuhosi elämääni! En saa enää otetta elämään, en pysty enä työhön, en sosiaalisiin kontakteihin eikä mihinkään? Mitä teen ? Kertokaa hyvät ihmiset.
Vihasta eroon
3
230
Vastaukset
- Anonyymi
Käänny ammattiauttajan puoleen. On järkevää hakea apua. Auttamisjärjestelmät ovat sinua varten. Apua
tarjoavat valtakunnallisesti Raiskauskriisikeskus Tukinainen, Väestöliitto ry ja Rikosuhripäivystys.
Paikkakunnallasi sinua auttavat esimerkiksi terveyskeskukset, mielenterveystoimistot, kriisikeskukset,
perheasiainkeskukset ja perheneuvolat.
Älä jää yksin vaan hae apua!
Kai muuten teit rikosilmoituksen?? - Anonyymi
Yksi ilon aihe sinulle on: olet päässyt eroon tuosta ääliostä!
Ammattiapua on tarjolla, hae sitä. Auttaa kun saat purkautua jollekin täysin neutraalille osapuolelle jolla on vaitiolovelvollisuus.
Sisälläsi pitämä viha ei haittaa ketään muita kuin vain sinua itseäsi! Pääset siitä eroon kun todella tajuat että se on vain sinua haavoittavaa, sinun ei tarvitse koko ajan miettiä kaikkea pahaa jota olet kokenut. Olet hautonut sitä jo tarpeeksi kauan. Nyt riittää!
Sinä VOIT treenata aivosi korkeammalle tasolle.
Sinä VOIT nähdä ympärilläsi olevan kauneuden ja hyvyyden.
Sinä VOIT järjestää elämäsi itseäsi ja yhteiskuntaa hyodyttävälle tasolle.
Niin monet muutkin ovat voineet sen tehdä vaikka ovatkin kokeneet himutekoja. - Anonyymi
Ota yhteyttä lähimpään terveyskeskukseen ja hae apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074506Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t963259Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881777Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131377Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241203- 521138
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481129- 511046