Sara Kuivisto

Anonyymi

1500 metrillä juoksi oman ennätyksen, mutta jäi silti joukon viimeiseksi.

Finnin mielestä suoritus oli erinomainen. Itse en ymmärrä miksi se oli erinomainen.

Jos juoksee oman ennätyksen kisoissa ja on silti jumbona niin oma tulostaso täytyy olla silloin todella surkea.

Taas yksi surkimus tippui kuten kaikki muutkin tähän asti.

Hävettää kohta olla Suomalainen

10

1257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän se taso ollut tiedossa etukäteen, joten tippuminen ei ollut yllätys. Mutta oman ennätyksen teko on aina hyvä suoritus, ei sitä kannata katsomosta vähätellä.

      Muuten, kisat olisivat aika köyhät, jos sinne pääsisivät vain rankingin kahdeksan parasta.

      Terv. Liikkuva suomalainen

    • Anonyymi

      Oman ennätyksen rikkominen riippuu täysin siitä millainen se oli ennen. siis sen erinomaisuus. Ja kun taso on kansallista keskitasoa niin on helppo rikkoakin enklkoja vähällä vaivalla.

      • Anonyymi

        Jos Kuivisto edustaa jonkun täällä kommentoivan mielestä kansallista keskitasoa, millainen lienee sitten se kovin taso? Hän kuitenkin on lajissaan kaksoiskansalaisuuden omaavaa Mäkeä lukuun ottamatta täysin omassa luokassaan suomessa.
        Ryhtymättä tämän enempää naista puolustelemaan totean vain, että Kuivistolle osui Dohassa kovin mahdollinen alkuerävastus, muissa erissä hän olisi ajallaan mennyt suoraan jatkoon, urheilu on joskus ihmeellistä.


      • Anonyymi

        Jep, nyt vaan kaikki joukolla enklkoja särkemään, se on NIIN helppoa...


    • Anonyymi

      Kuivisto oli umpisurkea molemmissa lajeissa kuten kaikki muutkin Suomalaiset. pthyi..ihan sama mikä on alkuerä..pthyi.,edustakoot påaska muuta maata. pthyi

    • Anonyymi

      Miksi kuivisto kehuu noin itseään? Kun on toisella matkalla 14 sekuntia jäljessä ja toisella 6 sekuntia! Turha aliarvioida muita juoksijoita.

    • PÄÄRYNA2947

      nostan sara kuiviston erittäin korkealle mun suosikki näissä meneillään olevissa olympiakisoissa

    • Anonyymi

      Pärjää piirikunnallisissa. Mites Timanttiliiga?

    • Anonyymi

      Tykkäsin aiemmin mutta viimeisen puolen vuoden aikana kun on aukaissut suunsa niin eipä kiinnosta. Liikaa toisten vähättelyä, kuten esim. Tokiossa.

      • Anonyymi

        Ei taida olla suomen kieli hänen äidinkielensä että ehkä siksikin puhuu vähän heikosti?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      305
      3688
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      86
      2695
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      95
      2236
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      109
      2023
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      49
      1946
    6. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      31
      1717
    7. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      131
      1587
    8. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      24
      1339
    9. Nainen sä olet

      Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest
      Ikävä
      76
      1320
    10. Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."

      Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1231
    Aihe