Todella teräväpäiset uusliberalistit ovat päättäneet ajatushautomoissaan, että ruoka kuskataan Länsi-pohjan Keskussairaalaan Naantalista. Puolestaan sairaalan suurkeittiössä valmistetaan ruuat ja einekset Turun telakalle. Syntyy suuria säästöjä kun rekalle on kuorma tullen mennen, eikä tarvitse ajaa tyhjänä.
SOPPAHUOLLOSSA
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jostakinhan sitä Mehiläisen pitää säästää. YT- neuvottelut painaa päälle. Rajataankohan niissä YT-neuvotteluissa se,ketä hoidetaan ja ketä ei?
Oliko se 15 vuoden sopimus Mehiläisen kanssa? Missähän ollaan 10 vuoden päästä kun ei vuottakaan mennyt niin YT-neuvottelut painaa päälle?
Erittäin harmillista, että tehtiin niin lyhyt sopimus, olisi pitänyt käyttää mahdollisuus hyväksi, nyt ei enää ole.