Suomi on keihäsmaa, siitä ei pääse yli eikä ympäri.
Tapio Korjus on tehnyt hienoa työtä, sanon sen vilpittömästi että ilman hänen suurta panosta Kuortaneella ja muuallakin Suomessa emme olis suuri urheilukansa.
Korjukselle annettakoon suurin Suomessa myönnettävä ansiomerkki urheilun eteen tehdystä työstä. Niinistön juhlissa tavataan. Kolminkertainen eläköön huuto ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN.
Tapio Korjus
Anonyymi
1
134
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan Korjuksella ansionsa niin heittäjänä kuin heittäjien valmentajana ja saakoon tunnustuksensa minun puolesta. Mutta jotain järjestelmässä on parannettavaa kun huippuheittäjiä on niin vähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114369
- 793543
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223401Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843395Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273296- 762964
- 892883
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim662841"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452800Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589