Varatut naiset badoo/tinder

Anonyymi

Ihmettelen minkä takia varatut naiset ovat omilla kuvillaan tinderissä ja badoossa? Olen nähnyt jo kolmen työkaverin naiset eli aika yleistä, että varattuna hengataan seuranhakupalveluissa.

Asiahan ei minulle mitenkään kuulu, eikä kiinnosta puuttua toisten asioihin, mutta aloin miettimään, että onkohan niillä lupa? Etsivätkö parempaa miestä? Huomiota? Avoin suhde missä molemmat voivat panna ketä huvittaa? Vai jopa elantoa perheelle?

Ei kukaan ole niin tyhmä, että hakee omalla kuvalla seuraa, eihän? Helposti jää kiinni jos joku tuttu näkee.

Itse luulen, että haku on päällä ja etsivät koko ajan komeampaa ja rikkaampaa miestä.

5

463

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki ei huoraa ja sinkkuile siellä. Saati ole 50

    • Anonyymi

      En minä ainakaan kattelis tuollaista. Akka lähtis pihalle!

    • Anonyymi

      Niin. Monillahan on vapaasuhde, että miksei saisi etsiä seuraa? Vai pitäisikö vain kököttää kotona odottamassa seuraa tai baariruusuna tiskillä?

      Sitä vartenhan nuo sovellukset on että niissä etsitään seuraa? Toki on myös näitä tirkistelijöitä ja huijareita. Meillä vaimolla on oikeus toteuttaa itseään seksuaalisesti ja hän antaisi minullekin jos haluaisin mutta en tarvitse. Mutta toisinaan tekisi mieli tirkistellä.

    • Anonyymi

      Voi olla myös, että nämä naiset elävät modernissa feministisessä parisuhteessa. Nainen on vihdoin löytänyt kosketuksen omaan naiseuteensa ja käy vapaasti voimaantumassa komeiden sekä vahvojen (maahanmuuttaja) miesten pauloissa. Tiedostava, tunteisiinsa kosketuksissa oleva miehensä hoitaa perheen kotia sillä aikaa sekä tuo rahan talouteen insiinöörin työllään.

      Liitto pysyy kunnossa ja patriarkaalista raiskaussortoa ei ole. Modernia, suvaitsevaa ja toimivaa!

      • Anonyymi

        Jep. Kyllä asiat alkoivat menemään päin pershettä kun naiset saivat vallan parisuhdemarkkinoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1339
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      65
      1115
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1108
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      169
      1061
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1019
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      973
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      886
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      830
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      758
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      745
    Aihe