Petetäänkö vaihdossa

Anonyymi

Elikkäs tyttöystäväni lähtee vaihtoi 2kk tshekkeihin lokakuussa, tuntuu pahalta hänen lähtönsä, varsinkin kun mitä olen lukenut et tshekissä on paljon huumeita, baareja mihkä pääsee alaikäisenäkin ( tyttöystävä 17) . Tyttöystäväni on puhunut et aikoo kaveriensä kanssa nauttia alkoholiakin , pelottaa että humalassa hän pettää, jos on oikein kovassakin humalassa, vaikka on puhunut ettei juo kumminkaan maltaita, mut jos kaverit juo , nii varmaa juo hänkin riittävin ?? Sehän tässä onkin että käyttäytyykö erilailla eri maassa. Tätäkin kritisoi se että olen lukenut että moni vaihoon lähtijä pettää. Luotan häneen kumminkin, mutta kännissähän voi tapahtua mitä vain. Myös pelottaa jos hänet huumataan baarissa. Kuinka kestän tämän lähdön vaikka onkin lyhyt aika vaihdossa, mutta tuntuu nyt jo ennen lähtöä pahalta.

9

416

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanot, että luotat häneen kumminkin. No et selvästikään luota. Joka paikassa petetään, siitä ei pääse mihinkään. Sitä ei tiedä kukaan, että pettääkö tyttöystäväsi vai ei.

    • Anonyymi

      En kyllä ymmärrä, että miksi tämmöinen kysymys on avoin suhde palstalla...

    • Anonyymi

      Tuolla harrastetaan just joukkopanoja, saa sunkin tyttös suureen puutteeseensa kunnolla jormaa, ja monelta.. ole sä kotona kiltisti, saat paluukuormassa ihan "vähän" kokeneemman huuhkaimen takas, jos saat.

    • Anonyymi

      Pettää tai ei, sinä et sitä pysty säätelemään.
      Jokainen ihminen tekee itse omat päätöksensä ja toimii sen mukaan. Jotkut pettää toiset ei, mistä sen kukaan toinen voi tietää! Elämä on täynnä epävarmuutta ja epämiellyttäviä yllätyksiä. On vain opittava sietämään epävarmuutta, muuten ei voi elää.
      Tyttöystäväsi on vasta 17? Noin nuorilla muutenkin seurustelusuhteet on vasta kokeilu- ja opetteluasteella. Toivottavasti kaikki menee hyvin, ja jos ei, ei elämä siihen lopu!

    • Anonyymi

      Ihana lukea täältä tähän maailmanaikaan välittävä ja rakastava viesti. Saat lokaa niskaasi, mutta senhän jo tiesitkin. Aikuisten lasten äitinä en halua neuvoa, mutta sanoisin että me teemme virheitä, niistä jopa oppii.
      Akuisissa lapsissani olen huomannut ihanan piirteen, he osaavat puhua kipeistäkin asioista. Omassa lapsuudessani ei osattu puhua ja olen joutunut sitä koko elämäni opettelemaan.
      Juttele tyttöystäväsi kanssa, ei niin että hän tuohtuu ettet luota ja kuvittelet kaikkea, vaan hellästi että välität.
      Usko että vaihto on hänelle hieno kokemus, että suhteenne päinvastoin paranee kun hän tulee sitten kotiin.
      Tsemppiä teille nuoret!

    • Anonyymi

      Voi poika tyttö joka säännöllisesti on seksiä harrastanut on helppo halut isonee joka päivä olen sitä mieltä kun sopivat ihmiset tapaa oikea paikka ja aika siinä ei tule mieleen että pettää se missä melkein pettää jos himo niin iso ketään ei kaduta paljon naisia joista ei uskoisi he nauttii oma kärsii

    • Anonyymi

      Ole huoletta, hyvä poika! Jos tyttoystävälläsi on edes yhden molekyylin verran järkeä, hän ei mene sinne huoraamaan eikä juopottelemaan eikä sekoittamaan kehoaan huumeilla!
      Tsekissä 99% ihmisistä on itseään kunnioittavia, eteenpäinmeneviä, rohkeita ja super super ystävällisiä. Heille pelkäämäsi asiat ovat kaukana todellisuudesta (been there !!!) Nyt on kuukausi kulunut. Olet saanut huomata että olen oikeassa ja tyttoystäväsi palaa kotiin monta hienoa kokemusta rikkaampana jotka hän jakaa sinun kanssasi.

      Jos hakee saastaihmisiä, niitä on jokapuolella, Niitä ei tarvitse mennä hakemaan ulkomailta!

      • Anonyymi

        Oma ex-tyttöystävä petti oikein urakalla vaihtarivuoden aikana. Lähtiessä hän oli ollut vain minun kanssa ja takaisin tuli kunnolla nussittu seksipeto. Erosimme pian Suomeen paluun jälkeen mutta seksi oli hyvää. Seksiä on hyvä harjoitella useamman kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oma ex-tyttöystävä petti oikein urakalla vaihtarivuoden aikana. Lähtiessä hän oli ollut vain minun kanssa ja takaisin tuli kunnolla nussittu seksipeto. Erosimme pian Suomeen paluun jälkeen mutta seksi oli hyvää. Seksiä on hyvä harjoitella useamman kanssa.

        Sorry, vastauksesi on tosi huono. Kokemuksesi on ollut ala-arvoinen. (Keksimääsi) tyttoystävää ei ole ollut koskaan olemassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      2984
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2579
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      108
      2303
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      87
      1426
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1266
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      189
      962
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      96
      952
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      893
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      826
    10. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      746
    Aihe