Se sitten sananvapaudesta?

Tämä palsta on täynnä mitä moninaisimpia tekstejä. Näemmä jollekin ihmiselle on liikaa se, että täällä ostetaan esiin Trumpin hölmöyksiä. Muistakaamme, että kyseessä on muistaakseni joidenkin Oikeiden Uskovien mielestä peräti Jumala Valittu ja Työkalu.

On siis outoa, että avaus piti poistattaa. Voisiko poistattaja kertoa perustelunsa?

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitään "hölmöyksiä"hän se ei viellä ole tehnnyt joten ei niitä voi esiin ottaakaan.

    • Anonyymi

      Algoritmit eivät ilmeisesti kestäneet viimeisen kommenttini faktoja.:) Eivät näitä ihmiset enää moderoi.

      • Anonyymi

        Ymmärrän kyllä ihmisiä tässä asiassa....


    • Anonyymi

      Asiallisen arvostelun sensuuri ainoastaan vahvistaa antipatioita. Ja kun antipatiat vääryyttä kohtaan ovat kerran syntyneet, uudesta sensuurista antipatiat vahvistuvat vain entisestään.

      Pistääkin miettimään, millä motiivilla täällä sensuroidaan mielipiteitä... Kullakin moderoijalla on henkilökohtainen vastuunsa myös omien valintojensa seurauksista.

      Mutta: media itse on jo valinnut moderoijansa. Eli: kaiken taustalla on median agenda, mitä se todellisuudessa on halunnut vahvistaa. En ollenkaan aliarvioi median modejen koulutusta ja missä se on hankittu.

    • Eiköhän tässä ole kyse ihan ihmisen toiminnasta. Täällä on jokunen Oikea Uskova, jotka ihan varmasti ilmoittelevat epämieluisia avauksia asiattomiksi niin kauan ja niin monta kertaa, että ne poistuvat.

      Onhan se toki HIRVEÄ asia, kun tänne esille muutakin tulee usko.vaisen avausten lisäksi!

      • Anonyymi

        Minä kyllä uskon Trumpiin vaikka en mihinkään muuhun uskoisikaan.

        Sinä olet tullut tutuksi kirjoituksinesi, joten yhdyn vastalauseesi poistatuksesta. Pitäähän täällä olla jotain väiteltävääkin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Minä kyllä uskon Trumpiin vaikka en mihinkään muuhun uskoisikaan.

        Sinä olet tullut tutuksi kirjoituksinesi, joten yhdyn vastalauseesi poistatuksesta. Pitäähän täällä olla jotain väiteltävääkin.

        Kerrot varmaankinsiis, mihin Trumpin puuhiin "uskot"?


      • Anonyymi

        Tosiasiana säilyy, että myös eilinen ketju, joka oli tarkoitettu juutalaisten kristittyjen vastaiseksi agendaksi, hyökkäykseksi, perinteisin ruikutuksin, antoi monin faktalinkein heille myös kristittyjen vastauksia syistä, miksi monet kristityt eivät heistä välttämättä pidä.

        Kun heidän oma antikristillinen aktivisminsa osoitettiin, ketju poistettiin.

        Keidenköhän käskystä? 🤔


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1631
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1061
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      964
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      922
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      916
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      810
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      268
      795
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      765
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      732
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      731
    Aihe