Naiset vain vastatkaa!! Miehet pysyy kaukana. Miksei ätmi mies kelpaa naiset? Kertokaa?
Naiset miksei ätmi kelpaa
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ensinnäkin, en luokittele ihmisiä mihinkään kategorioihin. En ulkonäön, iän, alkuperän, ihonvärin, koulutuksen jne perusteella, vaan minulle kaikki ovat samanlaisen ihmisarvon omaavia yksiöitä.
Näistä yksilöistä löytyy sitten se, joka jollain tavalla herättää jonkinlaisen kiinnostuksen kipinän. Mistä se tulee ja mikä se on, en osaa määritellä. Sen verran osaan sanoa, että miehen suhtautuminen elämään ja ympäristöön, toisiin ihmisiin ja ilmiöihin vaikuttaa paljon. Itseään vähättelevä ja vihaava mies ei herätä minkäänlaisia positiivisia tunteita. Sen sijaan itsensä kanssa turvallinen ja itsensä ja toiset hyväksyvä elämäniloinen ja -haluinen mies kyllä.
Olen itse varsin positiivinen ihminen ja näen mieluummin valoisat kuin pimeät puolet. Sellaisen miehen myös haluan olevan. En jaksa ruikuttajaa ja ei-tästä-kuitenkaan-mitään-tule-ei-kannata -tapan-itseni-ja-kaikki-miestä.
Olen seurustellut omanpituisteni miesten kanssa ja vähän itseäni pitempien kanssa. (Olen 168 cm) Mieheni jonka kanssa olemme olleet yhdessä 9 vuotta ja neljä niistä naimisissa on minun pituiseni ja kalju päälaelta. Alkoi kaljuuntua jo aika nuorena.
Hänellä on mahtava huumorintaju ja siinä mielessä täydennämme toisiamme. Hän on kova tekemään töitä ja on eteenpäin pyrkivä ja positiivinen. Meillä riidellään ja sovitaan, eletään varsin tavallista arkea ei mitään satuelämää. Siinä mielessä voin sanoa että mieheni on ihan tavallinen mies, ei mikään unelmaprinssi ja silti en vaihtaisi.
Jos mies luokittelee itsensä joksikin omituiseksi "ätmiksi" ja elää sen mukaan, en ainakaan minä kiinnostu enkä ihmettele ettei muutkaan. Terve itseluottamus ja itsensä hyväksyminen näkyy, niin myös itseviha ja negatiivisuus. Arvaa kummalla käy parempi flaksi?
Mutta - turhaan tässä paasaan. Tämä valuu kuin vesi hanhen selästä, kukaan ei noteeraa. Ulina jatkuu, itsesääli jatkuu... ja naisettomuus jatkuu!
No hyvä niin. En mäkään katsele mitään bimboa itselleni. Ihan tavallinen pyöreempikin nainen käy
Ei tätä kyllä jaksa. Helpompaa elää yksin jos on niin ihme vaatimukset. Koulutus. Työpaikka. Raha. Komeus. Jännämies.Rikollinen sun muuta.
Juurihan tuossa ylempänä nainen kertoi ettei ainakaan hänellä ole mitään ihme vaatimuksia kunhan viihtyvät yhdessä, eikä varmasti ole ainoa samanlainen nainen jolla jalat tukevasti maan pinnalla.
Allu vaan ei kuuntele eikä ymmärrä mitään neuvoa, kuvittelee että pelkkä pituus riittää, älykkyydestä viis.
Onko koulutus ja työpaikka ihme vaatimuksia. Allun mielestä tietenkin on.
Ätmi alemman tason mies.
Olisipa alemman tason nainen.
ATM = ruma epäsosiaalinen mies joka ei naista saa kuin maksamalla maksulliselle naiselle.
Olen maisteritason ATM luokan suomen suurruhtinas directöör super ätmi !
t. Ätmi toteaa
Usko pois.
KAIKKI haluaa olla poissa, erossa tollaisista.
No LOLLOLL :DD Minkäs sille voi että tiukka nuori liha kiinnostaa
Ätmi on vähän kuin tonttuja. Ei ole olemassa. Keksikää toinen nimi ätmille ja tehkää naisille aloite niin voitte sitten saada jonkun kurpan.
Miksi Jorma-Anneli Hyppönen kelpaa kenellekään? Rämä tietoeikollinen?