Kemi tiimi.

Anonyymi

Eipä tainnut olla kovin hyvin lypsävä lehemä tämä tiimi kun lopetettiin.

8

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nimi vain vaihtuu ja muuttuu tapahtumatoimistoksi jossa pää huseerajana toimii Vilén, aivan kuten Kemitiimissäkin.

    • Anonyymi

      Vai pitääkö jollekki johtajan vaimolle perustaa uus virka??

    • Anonyymi

      Ennen Kemissä oli esim Kemipäivät ja Kemigames urheilukilpailut ym ym ja kävijöitä riitti. Niitä jopa odotettiin. Nykyään kaikki pitää olla jotain easy liivingiä tai jotain höpötystä. Kyllä minä ainakin olen vaikka maksamaan tilaisuuksista pääsylipun jos niissä olisi jotain katsomista.

      • Anonyymi

        Kemineitokin kuului valikoimaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kemineitokin kuului valikoimaan.

        Ja tuon Kemin kuninkaan valinnan vois jo unohtaa. Tilalle vois valita esim vuoden kylähullu tittelin.


    • Anonyymi

      Luuleeko joku,että kaupungin palkolliset virka-ajalla pystyvät samaan,kuin nyt lakkautettava Kemi tiimi? Eivät. Kemin liike-elämä lyö todennäköisesti hansakat tiskiin asenteella "siinäpä teette kun kerran paremmin teette."
      Tuo ns. säästyvä 40 000 euron summa olisi tuottavampaa säästää antamalla lopputili yhdelle kaupungin turhista palkollisista ja antaa Kemi-tiimin jatkaa ansiokasta työtään.

      • Anonyymi

        Kyllä varppina pystyvät samaan jos samanlaista höpötystä tarvii järjestellä.


    • Anonyymi

      Jos on luppoaikaa niin mikä ettei onnistuisi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      34
      3188
    2. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      61
      2425
    3. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      74
      2324
    4. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      17
      2090
    5. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      182
      2085
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      126
      2050
    7. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      34
      1720
    8. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      112
      1653
    9. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      69
      1638
    10. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      236
      1386
    Aihe