Kemi tiimi.

Anonyymi

Eipä tainnut olla kovin hyvin lypsävä lehemä tämä tiimi kun lopetettiin.

8

136

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nimi vain vaihtuu ja muuttuu tapahtumatoimistoksi jossa pää huseerajana toimii Vilén, aivan kuten Kemitiimissäkin.

    • Anonyymi

      Vai pitääkö jollekki johtajan vaimolle perustaa uus virka??

    • Anonyymi

      Ennen Kemissä oli esim Kemipäivät ja Kemigames urheilukilpailut ym ym ja kävijöitä riitti. Niitä jopa odotettiin. Nykyään kaikki pitää olla jotain easy liivingiä tai jotain höpötystä. Kyllä minä ainakin olen vaikka maksamaan tilaisuuksista pääsylipun jos niissä olisi jotain katsomista.

      • Anonyymi

        Kemineitokin kuului valikoimaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kemineitokin kuului valikoimaan.

        Ja tuon Kemin kuninkaan valinnan vois jo unohtaa. Tilalle vois valita esim vuoden kylähullu tittelin.


    • Anonyymi

      Luuleeko joku,että kaupungin palkolliset virka-ajalla pystyvät samaan,kuin nyt lakkautettava Kemi tiimi? Eivät. Kemin liike-elämä lyö todennäköisesti hansakat tiskiin asenteella "siinäpä teette kun kerran paremmin teette."
      Tuo ns. säästyvä 40 000 euron summa olisi tuottavampaa säästää antamalla lopputili yhdelle kaupungin turhista palkollisista ja antaa Kemi-tiimin jatkaa ansiokasta työtään.

      • Anonyymi

        Kyllä varppina pystyvät samaan jos samanlaista höpötystä tarvii järjestellä.


    • Anonyymi

      Jos on luppoaikaa niin mikä ettei onnistuisi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      64
      1056
    2. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      993
    3. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      56
      944
    4. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      151
      746
    5. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      57
      684
    6. Festivaaliko?

      Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl
      Kuhmo
      27
      610
    7. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      40
      595
    8. Ammoniakkivuoto

      Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu
      Suomussalmi
      16
      557
    9. Mies viimeinen viestisi..

      Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon
      Ikävä
      109
      527
    10. Pakko kyllä myöntää

      Että erektiohäiriösi on mies omaa syytäsi.
      Ikävä
      92
      495
    Aihe