Ihmetellyt kun naiset tappelevat,kun toinen on maassa niin toisen on pakko mennä vielä istumaan päälle?
Naisten väkivalta
30
2197
Vastaukset
- Anonyymi
Se on naisten joku oma juttu,vaikee tietää.
- Anonyymi
Riita miehestä?
- Anonyymi
Toi on jo aika törkeää käytöstä!
- Anonyymi
Että toinen osapuoli myöntää luovuttavansa
- Anonyymi
Tavallaan ja alistaminen.
- Anonyymi
Joskus alta 23 vuotiaana asuin Hämeenkyrössä ja siellä paikallisessa yökerhossa tuli riitaa tai oli jo ollu pidemmän aikaa toisen naisen kanssa.(jaksa syitä kerrata, joku pian tunnistaa)
Taisi vielä olla mua muutaman vuoden nuorempi, jos oikein muistan!?
Siinä sitten illan mittaan tilanne kärjistyi.
Ja päätettiin mennä ulos selvittämään asia ja kumpikin otti kaverin mukaan.
Oltiin aika lailla saman kokoisia, ehkä itse vähän pidempi.
Siinä aikamme tapeltiin, revittiin, lyötiin multa lähti pidennys hiuksistakin muistaakseni.
Jossain vaiheessa hän sai otteen hiuksista ja veti alaspäin, joten kaaduin ja sitten tuli polvi päähän.
Sitten hän hiuksista repi minut selälleen ja tuli hajareisin rinnan päälle istumaan.mulla oli nenä veressä ja turvonnut,oli pakko luovuttaa.
Hän nousi hetken päästä pois päältä kun olin myöntänyt häviöni!
Tästä on jo5-6 aikaa enkä muistele pahalla,lähinnä naurattaa kuinka tyhmä olin!
Tappelu kaverinikin näin kesällä kun olin sielä käymässä ja moikattiinkin.
Eli kummallakaan ei jäänyt hampaankoloon😀 - Anonyymi
Edellisen työpaikan pikkujouluissa tuli riitaa nuoremman työkaverin kanssa.
Hän ei ollut ikinä pitänyt minua juurikaan minään, vaan töissä selän takana levittänyt aiheettomia juoruja.
Menin sitten siideri päissä tivaamaan hänen käytöksensä syytä!
Ei muka tiennyt mistä puhuin ja kaatoi juomat päälleni.
Joten se niistä juhlista!
Seuraavan viikon lopulla meillä oli tyky päivä ja oltiin urheilu kentällä.Päivän jälkeen menin sitten juttelemaan ja kyselemään miksi hän valehtelee muille, etenkin yhdelle esimiehelle.
Tilanne meni tuuppimiseksi hänen puoleltaan.
Ja kaaduin maahan ja hän kävi päälle, joten oli pakko puolustautua.
Siinä aikamme lähinnä painimme sain hänen hiuksistaan otteen ja vedin lujaa,niin hän joutui kontilleen.
Tiukensin otetta ja olin niskanpäällä.
Kysyin että joko riittää välien selvittely?
Hän vastasi: Riittää ,luovutan.
Päästin irti ja hän jäi maahan makaamaan.
Käskin pyytää anteeksi käytöstään, hän vaan jotain mumisi.
Menin päälle istuun käskin uudestaan pyytään anteeksi!Sitten hän pyysi.
Sanoin että jos haluaa pitää työpaikkansa, niin lopettaa moiset puheet selän takana!
Sitten nousin ylös ja Lähdin kohti autoani ja kotio.
Sitten illalla tuli vielä anteeksipyyntö viesti.
Nykyään en tiedä mitä hänelle kuuluu, koska vaihdoin työpaikkaa! - Anonyymi
Itselläni kanssa yksi kokemus.
Olin nuori ja kiinnostuksen kohde oli yksi poika.Samaisesta pojasta olis kiinnostunut, myös eräs toinen tyttö.Kävin pojan kanssa elokuvissa ja olin hyvin ihastunut häneen.Asuttiin suht pienellä paikkakunnalla, joten sielä pienet piirit.Yhtenä iltana olin rannalla ja Tämä tyttö tuli sinne kaverinsa kanssa uimaan ja huomasi minut ja tuli juttusille.Käski jättää pojan rauhaan, koska oli kuulemma hänen poikaystävänsä nykyään.En oikein uskonut hänen puheitaan ja olin tosi ihastunut, niin sanoin että eilen vielä olimme elokuvissa yhdessä.Sitten alkoi kauhee huuto ja nimittely!Hänen kaverinsa ehdotti että ottakaa selvää kumpi on kovempi, kerran haluatte saman Jätkän.Sanoin että sopii mulle ja toinenkin vastasi myöntävästi.Sovittiin säännöt, että jos toinen on maassa ei saa potkia ja lyödä vaan reilut säännöt.Sitten alkoi tappelu, joka oli aika tasavertainen ennen kuin aloin väsyä, enkä enää jaksanut kun olimme kaatuneet maahan painiin.
Hän sitten pääsi päälleni istumaan ja sai käteni polviensa alle,en pystynyt tekemään mitään, joten oli pakko luovuttaa!Sanoin että riittää ja tyttö helläsi otteensa ja päästi kädet vapaaksi. Sitten hän otti taskustani puhelimen antoi sen mulle ja käski laittaa viestiä pojalle, etten halua enää nähdä häntä.Laitoin viestin ja sitten lupasin etten enää näe tätä poikaa.Sitten tyttö nousi päältä pois.Poika yritti viikon verran soitella ja pisti viestiä, mutten enää vastannut hänelle!Olin pettynyt itseeni kun menin tuollaiseen mukaan!
Tästä on aikaa 20v.He olivat todellakin pitkään yhdessä, kunnes mies menehtyi auto onnettomuudessa! - Anonyymi
On aika karmeaa katseltavaa kun keski-ikäiset naiset alkaa keskenään ottaa sanallista matsia. Vaimoni sai jostakin päähänsä että yksi nainen yritti iskeä mua kun oltiin iltaa viettämässä. Ensin oli sanallista vääntöä, hiton horo turha yrittää iskeen mun miestäni onks selvä ja tää vieras nainen yritti tietysti itse antaa takaisin, kuules ehkä sun miehes osaa itse päättää haluuko kenties vierastakin maistaa. No ei käsirysyyn edennyt mutta suut kävi huorasta narttuun.
- Anonyymi
Lisää tarinoita,kiitos😀
- Anonyymi
Mun nykyisellä naisella ja mun ex naiselle tuli jostain riitaa en ees tiedä mistä.mutta se oli jotain mustasukkaisuus juttuja.siinä ne facessa vaihto pitkin viikkoa viestejä ja nykyinen päätti antaa opetuksen hänelle(yritin olla puuttumatta koko asiaan)sanoin vaan että Oletko varma?hän vastasi että kyllä!Sanoin , että ex on aika kova päinen että Mieti vielä, mutta ei auttanut!
He sopivat tapaamisen Seuraavaksi illaksi yhteen puistoon!Olin siinä sitten mukana kun he "keskustelivat"kunnes muija sano että selvittää tämän nyt, niin ei tarvitse enään palata asiaan.Tiesin exän ilmeestä että sille sopii kyllä!
Sitten he olivat toistensa kimpussa mutta aika äkkiä exä oli tilanteen Herra.Exä antoi heti pari kovaa litsaria päähän ja riepotteli miten sattuu nykyistä maassa.Sitten tönäisi hänet hiekkalaatikkoon ja meni hajareisin päälle.Piti hiuksista kiinni ja kysy että jatketaanko vai alistutko?
Muijani vastasi että ei enään jatketa.exäni kysyi oli asiat ny selvät johon hän vastasi että on!
Tämä ny oli lähinnä paini ottelu ja yksipuolinen ilman isompia vammoja.Sanoin autossa että kannattiko laittaa uusi h&h tuulipuku päälle kun on ihan likanen ja revennyt(eikä tainnut kannattaa muutenkaan) - Anonyymi
Entisen parhaan kaverin kanssa meni sukset ristiin pahasti, erinäisistä syistä.Siinä oli kaverin puolelta mustamaalamista yms muita juttuja joita en niellyt.Ja sain koko ajan lisää tieto että jatkanut puheitansa!! Halusin selvittää asiat ja lähetin viestin että haluaisin "puhua", hän vastahakoisesti lupasi tulla tapaamaan.Pyydettiin yks puolueeton ystävä mukaan.No tapaaminen alkoi ja esitin kysymyksiä ja vastausten sävyt olivat , ylimielisiä.En enää kestänyt vaan sanoin mitä ajattelin ja pidin häntä täysin säälittävänä!!
Hän tiesi ettei puhuminen enää auta!Ehdotin että jos on noin ylimielinen, niin käydään vaihtaan vaatteet ja nähdään tuossa rannan parkkipaikalla katsotaan kumpi on meistä vahvempi!Itse olen 171 normaali painoinen hän vähän lyhyempi ja ehkä vähän hoikempi.No tunnin päästä nähtiin ja puolueeton ystävä oli mukana todistamassa.
Sovittiin että hän kuvaa, niin kummallekin parempi.Ei pääse toinen väittään mitään ylimääräistä!
Sitten alkoi tapahtua, hän kävi heti hiuksiin kiinni ja sai minut maahan.hänellä oli tiukka ote hiuksista,löi avo kämmenellä muutaman kerran.!Kun yritin suojata päätäni, niin hän pääsi päälleni istumaan,yritin pitää häntä käsistä kiinni,ettei pääsisi päähän lyömään, mutta hän sai paremman asennon ja tuli rinnan päälle!
Tiesin että Olin hävinnyt ja kun hän vielä sai käteni hänen polviensa alle!😧 Sanoin että riittää!!!hän kysyi että kumpi onkaan vahvempi,en vastannut mitään!!hän sanoi ettei hänellä ole kiire että voi olla Tässä niin kauan kun myönnät olevasi heikompi. Lopulta oli pakko myöntää!
Oli aika nöyryytetty olo kun en pärjännyt vaikka Olin ihan varma että pärjäisin paremmin.
Onneksi ystävä joka kuvasi kaiken lupasi olla näyttämättä sitä kenellekään!
Luojan kiitos että pääsin opiskelemaan toiselle paikkakunnalle vaikka aina joskus asia vaivaa ja olen käynyt terapiassa puhumassa.- Anonyymi
Olisit pyytänyt uusinnan😂
- Anonyymi
Itse olen kerran tapellut tai no jos sitä voi edes sillä nimellä kutsua!Tuli baarissa riitaa nuoremman ehkä noin 25 vuotiaan gimman kanssa.Itse olen 37 vuotias.Baarissa tuli pilkku ja odotteli pihalla kun tulin ulos, niin kävi heti päälleni.Olin ihan paniikissa, kun en ole mikään tappelevaa tyyppiä!Kaverini yritti tulla väliin, mutta hänet revittiin pois ja sanottiin he selvittävät kaksin välinsä!Siinä yritin parhaani mukaan vääntää ja sain hänet kaadettua mukanani maahan.
Olin isompi kuin hän.Siinä maassa aikamme pyörittiin, huomasin että hän rupesi löysäämään otettaan, jotenkin pääsin hänen päällensä ja mietin että mitä nyt teen.Hän oli loukannut polvensa kun kaaduimme ja aika tuskainen katse naamalla. Sain hänen kädet painettua päänsä taakse ja asetuin istumaan rintakehän päälle.Rimpuilu hiipui pikkuhiljaa huomasin että oli alistunut.käskin sanoa kun et jaksa enää!! luovutan kuului altani!
Poliisi juttu tuli kun polveen tuli pieni vahinko, eli maksu mieheksi jouduin vaikka puolustin itseeni.- Anonyymi
Miten niin maksu "mies" jos oot kerran Nainen?
- Anonyymi
Heippa
Olin joskus parikymppisenä juuri aloittanut pienessä tehtaassa työt ja siellä oli yks nuori mies joka antoi heti huomiota minun suuntaan ja olin ihan hyvillä fiiliksillä.
Sitten huomasin jonkun ajan päästä, että vähän vanhempi alta kolmekymppinen muija oli koko ajan hänessä kiinni.
Sitten kysyin yhdeltä työkaverilta onko heillä suhdetta?
Oli kuulemma ollut ainakin joskus!
Meni vähän aikaa niin se muija huomasi meidän hyvät välit ja välittömästi Anto ymmärtää, ettei kannata tulla väliin.
Sanoin vaan että ok!
Mutta miehen käytös edelleen minua kohtaan oli jotain mihin jäin kiinni!
Yhtenä päivä kun olin jo pukuhuoneessa ja lopetellut työt Tämä muija tuli raivomaan minulle,että jos et usko puhetta niin voi tapahtua jotain ikävää!!
En vastannut mitään vaan puin päälleni ja olin lähdössä jo pois mutta ei päästänyt minua pois!
Sano vaan että ny asia selvitetään ja läppäsi poskelle!!Yritin vielä poistua mutta liian myöhäistä oli!
Vähän pelotti kun oli jo kaikki muut lähteneet paikalta, enkä ollut halukas tappelemaan missään työpaikalla!
Sitten se tönäisi minut päin pukukaappiaa ja horjahdin lattialle istumaan!
Pyysin lopettamaan mutta hän tönäisi minut selälleen ja yritti tulla päälle Sain potkaistua ettei hän päässyt päälleni . Sitten ajattelin että nyt katsotaan asia loppuun asti ja kävin hiuksiin kiinni sain hänet polvilleen ja painoin päätä kohti lattiaa!
Hän joutui menemään maahan mahalleen, niin pääsin selän päälle istuun ja vedin hiuksista taaksepäin!
Sitten hän huomasi ettei enään pärjää minulle!!
Pyysi lopettamaan.Revin sen kontilleen kysyin että luovutatko?luovutan!Sanoin käy selälleen ja asetuin istumaan rinnan päälle! Sitten sanoin että minulla ei ole enään kiire että vähän keskustellaan!
Kysyin miksi kävi päälleni?Oli kuulemma mustasukkainen minusta.
Kysyin onki heidän juttu ohi vai mikä tilanne?
Oli miehen puolelta.
Sitten kysyin onko ongelma jos joskus menen juttelemaan hänelle vai mikä häntä vaivaa asiassa?
Ei kuulemma enään mikään!
Kysyin että kumpi on nyt meistä alistuvampi?
Sanoi että hän on!
Sanoin etten kerro meidän välisestä episodista kenellekään muulle koska hän myönsi olevansa heikompi!
Sitten nousin ja hän lähti menemään.
Seuraavana päivänä sain rauhassa jutella tulevan mieheni kanssa😀
Eli olemme nykyään naimisissa😍
Tehtaalla en ole enään töissä eikä mieheni😀 - Anonyymi
Nykyisen mieheni ex nainen otti minut silmätikuksi!En tiedä miksi,oliko syy kun olin nuorempi ja miehellä elämä kunnossa?
Rupesi haukkumaan,piti minua jotenkin tyhmänä nuorena ämmänä!Sanoin miehelleni asiasta, mutta käski olla välittämättä.Kyselin vähän taustoja heidän suhteestaan ja selvisi että mies oli ollu pahasti tossun alla!Tuntui että oli vieläkin🤔Lähetin viestin exälle ja käskin jättää meidät rauhaan ja kirjoitin vähän provosoivan viestin että hän on nyt"mun tossun alla"😏Ei hän meitä rauhaan jättänyt!Soitin hänelle että pitäskö asiat selvittää ihan kaksin naisten kesken!Hän sanoi että mielellään! Tavattiin vanhan betoni tehtaan pihalla.Hänen asusteet herätti pientä hilpeyttä, oli kun olisi treffeille tullut😂Itselläni vaan tuuli housut ja pusakka😉Sanoin että nyt selvitetään välit ja hän sanoi että selvä.Kävin heti kimppuun ja vedin hiuksista ympäri liejuista betoni pihaa.Halusin näyttää kuka on nykyään Ämmä talossa!Päästin välillä irti ja annoin mahdollisuuden käydä päälle,mutta eihän oikein pärjännyt ja sain taas hänet maahan ja annoin vähän aikaa tukka pöllöö!Sitten jossain vaiheessa Sanoin että voit itse valita jatketaanko vai luovutatko niin pääset helpommalla.Hän luovutti.Painoin hänet maahan selälleen ja käskin levittää kädet, menin hänen päällensä hajareisin polvet käsien päälle! Sitten alotin läksytyksen.
Käskin vastata minä tai sinä!
Kenen tossu alla entinen miehesi on?
Sinun vastasi
Kenen tossu alla sinä olet juuri nyt
Sinun vastasi
Kenen kanssa joudut tekemisiin jos vielä kuulen sinusta
Sinun vastasi
Sitten sanoin Joo tai ei
Oletko tarpeeksi nöyryytetty
Joo vastasi
Onko kädet puuttunut
Joo vastasi
Kannattiko soittaa suutaan
Ei vastasi
Otetaanko Susta kuva kun oot noin nättinä
Ei vastasi
Vastasitko juuri väärin (otin hiuksista kiinni)
Juu vastasi
Kaivoin puhelimen ja otin kuvan, jos vielä kerrankin kuulen sinusta, niin tämän näkee kaikki!Onko selvä?
On vastasi.
Sitten sanoin että ompas Kiva leikki, niin jos hetki jatketaan!?
Kysyin että Haluatko kenties jotain sanoa?
Pyysi anteeksi käytöstään, oli eronsa jälkeen ihan masentunut ja halusi purkaa sen meihin tai siis minuun!
Sanoin että Pyysin jättää meidät rauhaan monta kertaa, mutta viesti ei mennyt perille hyvällä!
Tarkensin vielä että on minulla työ ja en ole ex miehesi kanssa rahasta vaan rakkaudesta, mikä ei edes kuulu sinulle!
Sitten sanoin miten pääsee pois altani?
Myönnän että olen saanut jo tarpeeksi!
Väärin,yritä uudelleen?
Anteeksi,ole kiltti minä pyydän
Sanoin hyvä tyttö ja nousin ylös!
Hän lähti kävelemään autolleen,kieltämättä olisi kannattanut valita huonommat vaatteet tapaamiseen, kuin nahkasaappaat ja vaaleat farkut,nätti villapaita!Ny nekin on pilalla🤔
Soitin miehelleni ja pyysin tulemaan hakeeen ja ihmetteli mitä sielä tein?Sanoin että Olin lenkillä,mutta kaaduin ja nilkka meni.
No,hän tuli hakemaan ja ihmetteli kun olin vähän liejussa.Pääsin kotio kävin suihkussa ja kysyin mieheltä että Haluatko katsoa kuvia ja heitin puhelimen eteen!Hän huusi että mitä v...ttua?Oletko sinä tuossa päällä?
Sanoin että kyllä!
Mitä helvettiä??
Sanoin että selvitettiin välit ja hän on pois meidän elämästä!
Onko hän kunnossa?
Juu on, vähän painittiin!
Ja?
Leikittiin minä,sinä,ei,joo leikkiä!
Hä?
Siis minä olin pomo ja valitsin kysymykset!
Miksi?
No hän valitsi ottaako enemmän selkään vai alistuu.
No siinä kun istuin hänen päällänsä, niin hän kiltisti vastaili kysymyksiin!
Joskus täytyy olla kovana ettei perhe arkea yritetä sabotoida.
Olemme saaneet olla rauhassa tämän jälkeen.- Anonyymi
Kyllä Sulla on pokkaa,arvostan💪
N-22 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Sulla on pokkaa,arvostan💪
N-22Kiitos.No,olen kasvanut ympäristössä missä on ollut pakko pitää puolensa!Enkä voi sietää ihmisiä jotka tulevat toisen reviirille😣
En itsekään mene!Tässäkin jutussa varmaan hänelle suurin ongelma oli minun ikäni olen 24v ja se 32v! itselläni ei ollut mitään tekemistä heidän eronsa kanssa.He olivat vuosi ennen eronneet ennen kun edes tapasimme.Mieheni ex nainen sai vaan jostain päähänsä että minä oli syypää kaikkeen!Niin, kuin tuossa Eka viestissä kerroin niin häirintä oli aika melkoista, ei ole mukava herätä kun aamulla on viestiä tullut että v...tun huora, mää Tapan sinut, ritsapillu yms yms..ja tuota kesti ainakin 3kk.Jos mulle lähettelee tuollaiseen sävyyn viestejä, niin lasku tulee maksuun jossain vaiheessa👊Ja tulihan se maksuun!Olin sen hyvin suunnitellut.Varmasti on paska olo hänelläkin.Ohan se nöyryyttävää kun melkein 10v nuorempi nainen tulee ja joudut täysin alakynteen ja lopulta alistetaan maan rakoon!Se oli vähän niin kuin mun bitch tussun alla😉No se on ollut ja mennyt.ei vanhoja kannata muistella!
- Anonyymi
Oltiin Rauman meren juhannus festivaaleilla 2002, Olin silloin 23 vuotias.Oltiin siinä rannalla tanssimassa kaverin kanssa ja siihen tuli kaksi alta kakskymppistä muijaa tanssiin meidän eteen.Minulla oli päälläni maasto housut ja tämä toinen muija tuli kysyyn että olenko rasisti?
Vastasin että en!
Hän oli aika tumma, olisko ollut puoli mustalainen.Siinä sitten tanssittiin, niin hän tuli ja potkaisi täysin yllättäen minua kylkeen!
Kaaduin maahan ja hän kävi päälleni ja repi minua hiuksista ja toisella kädellä löi päähäni! Ihmiset rupesi huutaan,että tuola on kissa tappelu!
Olin vähän alakynnessä, kun tajusin että jotain pitää yrittää.
Hän veti minut hiuksista ylös ja päästi irti.
Sitten hän taas potkaisi, mutta yritti päähän ja olen pidempi sain jalasta kiinni!
Riuhtasin jalasta ja hän kaatui.
Ryntäsin kimppuun ja ajattelin pitää sen maassa että pärjäisin paremmin kun olin vähän pitempi ja isompi.Sen jälkeen kun olimme maassa, sain hänet hiuksista hallintaan ja pakotin mahalleen.Pääsin istumaan selän päälle ja annoin 5-6 iskua korville ja päähän.
Hän ei enään pystynyt puolustaan itseään.
Sanoin että käänny selälleen jos haluat alistua!
Hän kääntyi ja menin istumaan päälle!
Se oli semmoinen juhannus- Anonyymi
se oli sillä selvä se tappelu
- Anonyymi
Olen parisuhteessa ja minun nykyinen emäntä ei ole ikinä voinut sietää mun ex naista.Olen ex naisen kanssa hyvissä väleissä ja se on hiertänyt meidän suhdetta vaikka ei ole mitään syytä!Oltiin noin vuosi sitten viihteellä ja eksyttiin samaan baariin.Totta kai kohdattiin siellä ja siitäkös riemu repesi! Nykyinen meni tietenkin jotain avautuun entiselle ja heitti juomat syliin!No ex tietenkin puolusti kunniaansa ja vetää avarilla päähän.Tuli järkkärit väliin ja Me lähettiin tilanteesta pois!Siinä kotimatkalla jo oltiin ja ex laitto viestiä mulle ja pyysi nykyistä soittaan sille!Siinä soitettiin ja ex halusi,että asia selvitetään!Jäätiin oottaan sovittuun paikkaan ja ex tuli.Halusivat selvittää asian kaksin ja käski olla puuttumatta asiaan.sanoin ok.Alussa näytti että ex antaa opetuksen, kun nykyisellä oli korkkarit jalassa.Sitten sai ne pois jalasta,että Rupes paremmin pysyyn pystyssä!Oli aika tasavertainen, kunnes nykyinen pääsi päälle ja sai exän luovuttaan!Aivan turhasta Tämä tappelu!
- Anonyymi
Nainen on toiselle naiselle susi!
- Anonyymi
Taloyhtiön kesä juhlissa omalla muijalla tuli riitaa naapuri talon naisen kanssa.Kumpikin oli aika juovuksissa!Oma muija aika kova suustaan kun on ottanut ja sitä oli jo pidemmän aikaa ärsyttänyt tämä nainen.No, illan aikana muija rupesi haastaan riitaa, eikä naapurin nainen jäänyt sanattomaksi.Muija uhkasi turpaan vedolla ja naapuri oli heti valmis.He menivät ulos grillikatoksesta ja rupesivat tappelemaan.Naapuri sai heti pari iskua perille ja muija putosi maahan. Yritti vielä nousta ylös, mutta naapurin muija löi vielä kerran muija jäi nurmikolle makaan.Naapurin nainen pyysi myöntämään häviön, mutta muija ei vastannut mitään niin meni istumaan rinnan päälle.Sanoin naapurille että eiköhän riitä jo!? Nenäkin oli varmasti murtunut.Lopulta muija myönsi tappionsa ja lähdimme paikattavaksi!
Lopulta asia saatiin sovittua,nenässä ei ollut murtumaa onneksi - Anonyymi
Työpaikka kiusaamista.
Olin mennyt erääseen siivous firmaan töihin ja sain pomokseni nuoremman naisen jonka kanssa kävimme iltaisin siivoamassa erästä isoa firmaa.
En ollut aiemmin ollut alalla ja kaikki oli uutta.
Tämä pomo oli hyvin määräilevä nainen antoi minulle kaikki likaisemmat työt.
No toki tein ne, mutta aina hän löysi niistä jotain vikaa tai kesti liian kauan!
Kerran Olin käynyt peseen vessat ja hän kävi tarkastamassa jälkeni."ei kelpaa" huusi!
Sanoin, että mielestäni pesin tarpeeksi hyvin, mutta pisti uudestaan peseen!
No rupesi joka työstä tuleen sanomista, joten otin yhteyttä hänen esimiehen.Lupasi ottaa asian puheeksi.
Seuraava kerta kun menimme siivoamaan hän ei puhunut mitään huomautti vain jostain ämpäristä jonka olin kuulemma kaatanut?
No, menin katsomaan ja sielä oli lattialla vettä, enkä ollut sitä sinne päästänyt.Kuivattava se on kuitenkin, sanoi!
Ok, ja rupesin kuivaamaan!
Siinä kuivasin, niin hän sanoi että oliko Kiva tehdä valitus minusta.
Menin ihan paniikkiin, enkä saanut sanoja suusta.
Sitten hän tönäisi minut selälleen märälle lattialle ja käski pysyä siinä.
Haki siivous kärryistä likaisen rätin ja tuli istumaan päälle.
Yritti sillä ruveta pyyhkiin minun naamaani.
Yritin estää, mutta hän sai lukittua käteni polvillaan.Sanoi, että pitää se paskanjauhamisen jälkeen suu pestä!No en voinut enään mitään muuta kuin alistua.
Hetken päästä päästi pois altaan.
Seuraavana maanantaina menin esimiehen juttusille ja kerroin tapahtumat.Sitten esimies kuunteli pomoni version ja väitti vaan leikkisästi heitetyn pilan.
Onni oli että siinä pää käytävällä oli kamerat ja sieltä firmasta oltiin myöhemmin yhteydessä.
Esimies kävi katsomassa niitä nauhalta ja tunnisti meidät.
Olisin voinut tehdä poliisi asian, mutta en viitsinyt tehdä, koska kiusaaja irti sanottiin!- Anonyymi
Olipa viehättävä tarina mies (not), mutta eikö se mene niin, että jos joku aloittaa niin voi mätkiä aivan huolella kaikki patoutumat pois? Niin mulle vaan on opetettu
- Anonyymi
Voi sitä raivon määrää toisilla, kun asiat eivät mene niinkuin haluaisi?
- Anonyymi
Miesten kesken tappelussa voi lähtee paita päältä. Voiko naisten keskisessäkin tappelussa lähtee paita päältä tai jopa rintsikat?
- Anonyymi
Toimittaja, poliisi ohjaus on sillä missä sanotaan joka vaatekin pitäs juoppo kohta rakas käyttää osoite TV tiedot, yöpuku pisti kiitoksena
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k375106- 823636
- 353026
- 612995
- 102916
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562353- 411838
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91780- 181721
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1391698