tavattiin ekaa kertaa mutta...

Anonyymi

Eli tapasin eilen uuden miehen. Tutustuimme tinderin kautta, sen jälkeen snapchatissa keskustelua ja sovittiin että kahvitellaan. Kahviteltiin eilen ja vaikutti todella kivalta tyypiltä, ei ollut hiljaista hetkeä. Jopa perhosia alkoi olemaan vatsassa ja olisi tehnyt mieli suudella (Mitä en tietenkään tehnyt). Hän lähti illalla noin 10 aikaan ja odotin jos hän laittaisi viestiä kun pääsee kotiin. Mitään ei kuulunut, aamulla toivoin puhelinta avatessa että olisi saapunut viestiä... ei... päätin itse laittaa snappiä. Laitoin ”nyt matka kohti (paikka x)” eli sellainen perus mitä kavereille ohimennen kerrotaan. Vastasi siihen sängystään kuinka nukkui myöhään ja pitäisi mennä paikkaan x. Jnejnejne. Ajattelin että jes hän vastasi ja hyvinkin pitkästi, ajattelin että se on hyvä merkki toisin kun olisi jättänyt vastaamatta tai vastaisi vain ”ok” tästä on nyt 11 tuntia eikä ole mitään kuulunut hänestä. Odottelen että hän alottaisi, mutta ei. Ennen treffejä viestittelimme hyvinkin paljon. Tämä on todella inhottavaa kun treffeistä jäi niin hyvä maku ja fiilis. Tuntui että kerrankin on onnistuneet treffit. Nähtävästi hän oli eri mieltä? Vai panikoinko turhaan?

Lisään vielä että meillä oli hyvinkin paljon yhteistä ja aiheita mistä tykkäämme.

12

1077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksiä hän vain halusi

      • Anonyymi

        Aloittaja: emme harrastaneet seksiä


    • Anonyymi

      Laita viestiä, jospa hän ajattelee samoin ja odottelee sulta yhteydenottoa.

    • Anonyymi

      Ei ole kiinnostunut, muuten viestejä tulisi solkenaan. On jo uusi nainen kiikarissa.

    • Anonyymi

      Turha tuosta nyt on panikoida, joillain ihmisillä pysyy järki päässä vaikka ois kuinka ihastunu tai rakastunu. Tarkotan siis että ehkä miehellä on nyt muita menoja vastaa kunhan ehtii paremmin.

      Eli panikoit turhaan, tosin ainakin minä miehenä olisin illalla laittanu vielä viestiä treffien jälkeen.... mutta kun meitä on joka junaan.

    • Anonyymi

      Voisko aloittaja päivittää, miten lopulta kävi?

      Itse voisin hyvinkin olla mies, joka viestittelee vasta muutamien päivien päästä, vaikka kuinka olisi kiinnostunut. Me ei kaikki olla hätähousuja. Kyllä se maailma on siellä vielä ensi viikollakin.

      • Anonyymi

        Vastausta viestiin saa siis sulta odottaa muutaman päivän?


    • Anonyymi

      Kannattaapa ottaa asia puheeksi eli ihan suoraan kysyä miten hänen mielestään treffit meni ja kiinnostaako tavata uudestaan vai ei. Ellei toista kiinnosta, niin sitten uusia treffejä kohti. Turha tuhlata aikaa ja jäädä odottelemaan ja itsekseen pähkäilemään mitä toinen miettii :)

      • Anonyymi

        Turha kysellä, sen tietää siitä jos viestit viivästyy treffien jälkeen, ulkonäkö ei miellyttänyt.


    • Anonyymi

      Siis etkö tosiaan antanut persettä?
      Taidat olla pihtaava hinuri.

    • Anonyymi

      Kyllä minä ainakin treffien lopussa selvitän, että jatketaanko. Usein nainen tyrmää, mutta itsekin olen sanonut monta kertaa ein. Kaksi naisystävää olen kuitenkin löytänyt suomi24:stä.

    • Anonyymi

      taisi aloittajalla olla kotimainen mies kun ei ekalla kerralla antanut persettä mutta jos kyseessä olisi ollut abdulah olisi varmaan jo ryppyreikää venytelty

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      85
      3617
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3260
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3092
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2740
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2242
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1822
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1799
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1755
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1709
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1668
    Aihe