Kaupunki antoi luvan myös veronmaksajille osallistua Kemin keskustan kehittämiseen. Yle Kemi uutiset tarkempaa tietoa. Laitetaampa ekaks Täikön tori sellaseksi jotta tilaisuuksiin mahtuu se 3000 ihmistä.
Kaikki joukolla kehittämään Kemin keskustaa!!!!
6
91
Vastaukset
- Anonyymi
Täiköntorihan muuttuu parkkipaikaksi, kun uusi yhdistetty tk-keskus avataan.
Tarvitaan kuulemma 100 parkkipaikkaa lisää?- Anonyymi
Johan sitä on vuosia kehitettykkin tapahtumapaikaksi. Nythän se joutaakin parkkipaikaksi. Harmi kun veivät viinakaupan pois. Olisi ollut kaikki palvelut vierekkäin.
Anonyymi kirjoitti:
Johan sitä on vuosia kehitettykkin tapahtumapaikaksi. Nythän se joutaakin parkkipaikaksi. Harmi kun veivät viinakaupan pois. Olisi ollut kaikki palvelut vierekkäin.
Ennen muinoin toimi hienosti, kun tk-keskus oli Kirkkopuistokatu 1 ja Alko Kauppakatu 22
Eli olivat samassa talossa. Yläkerrasta haettiin sairauslomaa ja alakerrasta viinat, sen jälkeen torin-(Elman)kioskilta tupakat ja sit rantaan nautiskeleen.
Palvelu pelas hienosti, mutta ei nykyään.
- Anonyymi
Onhan sitä Kemiä saatu kehittää ennenkin. Tänä vuonna annettiin paljon hyviä ideoita. Kaupunki valitsi 30 000.€ ideaksi kuntoiluportaat. Ei ollut muuten läheskään eniten kannatusta saanut ehdotus. Mutta......missä ne kuntoiluportaat on?
Huoma sina et kuntoilla tai asua toine paika koska ne tehda ensikevät sinne meida talon liki Junko. Jos sina umarta tama uutine ole huva. https://yle.fi/uutiset/3-10902955
- Anonyymi
Saahan sitä kehittää . Ei taideta enää suosta nousta .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719