Yleisesti on kai käsitys että naiset suhtautuu vähän nihkeästi pornoon. Aikoinaan kun muutin yhteen puolisoni kanssa, nainen oli vielä aika nuori joskin täysi ikäinen ja yllätyksekseni piti pornosta paljonkin. Muistan vaan kun lokoiltiin sängyssä viikolloppuna ja suukoteltiin niin äkkiä nainen ehdotti et mitäs jos katottais pornoo samas. No minä olin ottanut tietty mukaani muuton yhteudessä porno videoita, elettiin siis 90 luvun alkua. Mitäs sulla tääl sitten on nainen kysäisi, otti lasin vinkkua ja katteli vähän aikaa mitä tarjolla. Pisti sitten pyörii ja eka kerta kun pornoa katsellessa alettiin paneskella. Eikä toi naisen kiinnostus vähentynyt vasta kun noin 35 vuoden iässä, sen jälkeen ole saanut katella yksin. Mut jos ajattelen nainen oli jopa pervompi kuin minä, tulihan sieltä kaikenlaista ehdotusta ja minä olin tietty inoissani mutta on toi nainenkin jo hiipunut, ikä tekee tehtävänsä, nyt kun ikää on kertynyt kaikki on rauhaisempaa ja siistimpää. Nyt naisen mielestä porno on ehkä sanalla sanoen likaista, niin ne muuttuu ne ajat, hyvä että nuorena tuli nautiskeltua.
Yllätys oli ainakin mulle
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Naiset itse ovat aina sitä mieltä, että nuoret naiset ovat estyneitä ja epävarmoja ja vanhemmat vapautuneet nauttimaan seksistä. Todellisuus on kuitenkoon kuten aloittaja selosti.
Täytyy sanoa, että sillä on puolensa, että nainen suhtautuu noin pornoon. Ex vaimon kanssa myös joskus katsottiin pornoa ja se oli jotenkin hyvä tapa päästä asiaan. Vähän paukkua ja pornoa. Sitten käytiin kummatkin tosi kuumina. Pornon avuilla sain hänet innostettua myös mm. peppuseksiin ja ryhmäseksiin.
Alkoholi liitettynä pornon katseluun saa kuin saakin naiset välillä estottomiksi, kokemusta on ja peppuakin on saatu mutta selvänä vaimo ei sitä haluaisi.