Loputtomiin?
MIta jarkea uskoa mihinkaan positiiviseen tai ylipaataan tavoitella yhtaan mitaan kun 80% todennakoisyydella kaikki menée pain...?
Lapsia kuolee onnetomuuksiin, ihmisia tapetaan, kiusataan hautaan jne?
Ennemmin tai myohemmin kuolee kuitenkin niin mita jarkea on Edes Tehda lisaa lapsia yhteiskunnan rattaisiin polkemaan tyhjaa?
MIta jarkea elaa ja taistella
3
148
Vastaukset
- Anonyymi
Eihä tässä olekaan mitään järkeä.
Kuitenkaan itsemurhakaan ei ole ratkaisu.
Taitaa se maailmankaikkeuden Herra ja Jumala olla sittenkin itse Perkele? Sillä nyt kuitenkin näyttää olevan kaikki valta ainakin Maan päällä, vaikka muuan Jeesus toista kertoi parituhatta vuotta sitten. Ennen ristille naulitsemistaan.
Netissä muuten löytyy video ristiinnaulitsemisesta ja miten siinä sitten yritetään sätkytellä, kun ristin juurelle vielä nuotio sytytetään.
Niin, että mitä järkeä tässäkään on? Ja onko 2000 vuodessa tapahunut mitään parannusta missään suhteessa?- Anonyymi
Abd r u shin ( immanuel) kirjoittaa etta ennen viimeista tuomiopaivaa ( maailman tuomikautinen sanktio - eli meidan maa - planeettaamme koskeva eli uranites )
Luciferin valta tulee olemaan huipussaan ja ihmiskunta tulee karsimaan pahemmin kuin koskaan Ne henkiolennot Kirjat eivat olé puhdistaneet karmaansa ennen tata hetkea tuhoutuvat.
Lue : abd ru shin totuuden valossa
- Anonyymi
Vai 80 %?
Olet sinä kumma optimisti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2115302SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site354838SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun504064Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers264029Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto313776Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813746SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt723651Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään352912Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062420SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412366