Miten joku pystyy uskomaan niihin?!?
En usko parisuhteisiin
11
229
Vastaukset
- Anonyymi
No ei parisuhde mikään uskonasia ole. Se on rakastamista ja pieniä kivoja tekoja toisen hyväksi joka ikinen päivä :)
- Anonyymi
??
Arki iskee vas t’en kasvoja??
- Anonyymi
Tunteiden huomioimista, luottamusta, huumoria. Olemalla luottamuksen arvoinen.
- Anonyymi
Kuulostaa ikavystyttavalta ja taydelta paskalta terveisin 30-vuotias.
- Anonyymi
Uskoohan jotkut joulupukkiin, jumalaan ja ikuiseen talouskasvuunkiin, vaikka kaikki niistä ovat ihan täyttä satua. Antaa ihmisten uskoa joutavuuksiin, jos se tekee heidät "onnelliseksi" edes vähäksi aikaa.
- Anonyymi
Jumalaan uskon ja olen aina uskonutkin/ tiennyt/ vaistonnut. Eli ei uskon vaan périmmaisen vaistonvaraisen tiedon asia. Sama patee pahuuteen .
Harmi vain etta maa planeetta eli urantia kuuluu karanteenissa oleviin pimeisiin planeettoihin.
Eli luciferin vaikutus ja pimeys on talla hetkella voimakas ja varsinkin tuomiopaivien vallalla ollessa.
Antikristus on saavuttanut tayden valtansa juuri ennen viimeista tuomiota.
- Anonyymi
Uskon parisuhteeseen, mutten koko elämän kestävään. Miksei sitä omaa ajatusmaailmaansa voisi muuttaa, että elää suhteen kerrallaan kesti miten kesti. Jos onnea riittää vaikka muutamaksi vuodeksi kerrallaan jonkun kanssa niin niitä onnellisia vuosia kertyy niistäkin parhaassa tapauksessa yhden pienen elämän verran, Miksi siihen tarvittaisiin yhtään enempää?
- Anonyymi
En usko lisaantymiseen Enka miehen ja naisen valiseen minkaanlaiseen suhteeseen.
En usko ihmiskuntaan, en usko systeemiin.
En usko enaa edes rakkauteen.
Usein parisuhteen perusta on raha tai joku muu taysin halveksuttava tai perusteeton *****.
En usko systeemiin jonka avulla ihmiskunta valttyy sukupuutolta, en usko suvunjatkamiseen.
Paras vaihtoehto on kuolla yksin. - Anonyymi
Samaa mieltä kanssasi. Nainen sivusta
- Anonyymi
En tiedä mihin uskoa, ehkä näitä hyvä miettiä, silloinkun on löytänyt kumppanin rinnalleen?
- Anonyymi
S’en oikean kumppanin loytaminen on taytta Ja huomioonottaen kuinka lyhyt hedelmallinen ikakin lopulta on ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad901456- 541013
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että379854- 153824
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 55709
- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 57631
- 76622