Mitä pettäessä ajattelee?

Mitä pettäessä pyörii mielessä? Varsinkin perheelliset. Jos ei halua erota vaimostaan/miehestään tai särkeä perhettään, niin mikä saa ajautumaan tekoon, vaikka tietää riskit? Ajatteleeko alkoholin vaikutuksen alaisena järkevästi ja jos se jää yhteen kertaan, niin miksi silti ottaa sen riskin, että perhe hajoaa?
11232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samaa olen miettinyt. Eli jos nuorille eli lapsilleen käy kertomassa, ettei halua satuttaa, niin puolisoako sitten haluaa satuttaa? Kun yrittää selvittää ja suoraan kysyä, että ketä oikein rakastat, on vastaus, ettei ketään? Jos jatkaa, ett kai nyt sentään itseäsi rakastat, niin vastaa, ettei, että on paska?

Äänestä

Kamala luonto ja fiilikset. Lailliseksi niitä ei saa millään.

Äänestä

Tarviiks siinä jotain miettiä, luonnnollisia viettejjä siinä toteutetaan.

Äänestä

Pimpin ihanat aromit pyörii mielessä, on kuin huume jota haluaa lisää.

Äänestä

Ei siin ajatella siin tehdään. Ero siihen mitä siin parisuhtees ei tehä.

Äänestä

Mua veti siihen seksittömyys suhteessa. Jos katsellaan ja vastataan siihen yritykseen suurinpiirtein, että mitä sä nyt vielä haluut ku just viikon, pari viikkoa tai kuukausi sitten sait niin eipä siinä ole enää mitään estettäkään ettei siihen menee ku sitä on jossain tarjoilla :-(

Äänestä
  • Jos näin on, niin vieläkö olette yhdessä vai saitko perheesi rikottua?
    Jos tuntuu,että pitää muualta seksiä hakea niin silloin pitää nykyinen suhde päättää tai selvittää mistä seksittömyys johtuu

    Äänestä

Kivekset ainakin tyhjenee miehenä, naisista en tiedä.

Äänestä
  • Mitä lääkkeitä päihteitä käutätte?

    Luettelomuotoon kiitos

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä lääkkeitä päihteitä käutätte?

    Luettelomuotoon kiitos

    Subutex tulee mieleen ja vastaavat

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä lääkkeitä päihteitä käutätte?

    Luettelomuotoon kiitos

    Lähinnä buranaa tarvittaessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä pettäessä pyörii mielessä? Varsinkin perheelliset. Jos ei halua erota vaimostaan/miehestään tai särkeä perhettään, niin mikä saa ajautumaan tekoon, vaikka tietää riskit? Ajatteleeko alkoholin vaikutuksen alaisena järkevästi ja jos se jää yhteen kertaan, niin miksi silti ottaa sen riskin, että perhe hajoaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu