Mitä pettäessä pyörii mielessä? Varsinkin perheelliset. Jos ei halua erota vaimostaan/miehestään tai särkeä perhettään, niin mikä saa ajautumaan tekoon, vaikka tietää riskit? Ajatteleeko alkoholin vaikutuksen alaisena järkevästi ja jos se jää yhteen kertaan, niin miksi silti ottaa sen riskin, että perhe hajoaa?
Mitä pettäessä ajattelee?
11
229
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa olen miettinyt. Eli jos nuorille eli lapsilleen käy kertomassa, ettei halua satuttaa, niin puolisoako sitten haluaa satuttaa? Kun yrittää selvittää ja suoraan kysyä, että ketä oikein rakastat, on vastaus, ettei ketään? Jos jatkaa, ett kai nyt sentään itseäsi rakastat, niin vastaa, ettei, että on paska?
- Anonyymi
Kamala luonto ja fiilikset. Lailliseksi niitä ei saa millään.
- Anonyymi
Tarviiks siinä jotain miettiä, luonnnollisia viettejjä siinä toteutetaan.
- Anonyymi
Pimpin ihanat aromit pyörii mielessä, on kuin huume jota haluaa lisää.
- Anonyymi
Ei siin ajatella siin tehdään. Ero siihen mitä siin parisuhtees ei tehä.
- Anonyymi
Mua veti siihen seksittömyys suhteessa. Jos katsellaan ja vastataan siihen yritykseen suurinpiirtein, että mitä sä nyt vielä haluut ku just viikon, pari viikkoa tai kuukausi sitten sait niin eipä siinä ole enää mitään estettäkään ettei siihen menee ku sitä on jossain tarjoilla :-(
- Anonyymi
Jos näin on, niin vieläkö olette yhdessä vai saitko perheesi rikottua?
Jos tuntuu,että pitää muualta seksiä hakea niin silloin pitää nykyinen suhde päättää tai selvittää mistä seksittömyys johtuu
- Anonyymi
Kivekset ainakin tyhjenee miehenä, naisista en tiedä.
- Anonyymi
Mitä lääkkeitä päihteitä käutätte?
Luettelomuotoon kiitos - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä lääkkeitä päihteitä käutätte?
Luettelomuotoon kiitosSubutex tulee mieleen ja vastaavat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä lääkkeitä päihteitä käutätte?
Luettelomuotoon kiitosLähinnä buranaa tarvittaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912286- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171630"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.299813Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654