Sanotko nainen miestä komeaksi vaikka se ei ole mielestäsi?
Sanotko mies naista kauniiksi vaikka se ei ole?
24
106
Vastaukset
En sano. Mieluummin olen hiljaa.
- Anonyymi
No jos mies selvästi kerjää sellaisia kehuja, ja näen että hän masentuu, jos ei niitä saa, niin voin poikkeuksellisesti sanoa että "no oot ihan komee" tms.
- Anonyymi
Allulle käy juuri noin, kun kysyy naiset vastaa "ihan" komee vaikka ei ole. Tyhmänä miehenä Allu uskoo. Allu ei tajua että komeat miehet saa aina naisia.
- Anonyymi
En ku sanon rumalle naiselle jos nainen on ruma
- Anonyymi
Sanovatko naiset sinulle, että olet ruma?
- Anonyymi
Ei tietenkään vain ampuu suoraan naamaan järeällä käsiaseella ilman mitään kysymyksiä rumia naisia, open fire at first sight.
- Anonyymi
Kauneus on katsojan silmässä ja hän on minulle erityisen kaunis nainen.
- Anonyymi
En. En kyllä ala valehtelemaan tai mielistelemäänkään. Kaikki eivät suinkaan ole ulkoisesti (eikä sisäisesti) kauniita tai komeita. Katsokoon jokainen peiliin ja arvioikoon itse. Eiköhän se peili totuuden kerro.
- Anonyymi
Sanon miestä komeaksi jos se on komea. Joskus toki heitän läpälläkin koska oon ystävällinen ja jos se sopii tilanteeseen isossa porukassa tms. mutta jos sanon että joku on hottis niin se on. Tai komea. Jos sanon sen henk koht se on niin minun silmääni.
Toevoo nainen Tässäkin asiassa kannatan totuudessa pysymistä. Eli naisia on vain kauniita, älykkäitä, viisaita, empaattisia, kivoja, huumorintajuisia, hauskoja....
- Anonyymi
Mulla on omat konstit :) Halaan ja sanon Mee Too :) Kyllä ne tykkää :-*
- Anonyymi
Tuollainen juttu; että kaverit sitten autossa sanovat että: oliko aivan pakko ampua auton sisältä sitten, kun nyt on kaikilla kuulo herkkänä hetken aikaakin kun tuli pamaus kun ammuit... ulkopuolella olisit voinut tehdä sen... nyt noniin...
- Anonyymi
En. Enkä hauku ketään rumaksikaan.
- Anonyymi
Pahinta on ku ruma nainen haukkuu miestä rumaksi. Minua on naiset haukkuneet rumaks.
Koen että ulkonäöstä ei pidä alkaa kommentoimaan ellei sitä erikseen kysytä. No jos sitten kysytään, niin kuka nyt toista rumaksikaan sanoisi..?
- Anonyymi
Mielestäni naiseni on kaunein jonka olen koskaan nähnyt. Sanon sen hänelle joka päivä. Vain hänen sydän on kauniimpi.
Vanhoihin kohteliaisuuksiin kuului kutsua jotakuta persoonallisen näköiseksi, jos hänen ulkonäköään piti jollain tavalla kommentoida eikä omatunto taipunut suoranaisiin valheisiin.
Nainen on lähes poikkeuksetta kaunis, varsinkin jos saa nähdä hänen suloiset herttaiset ja kiihottavat sukupuolielimensä, esimerkiksi saunassa tai uidessa. Kyllä sen yleensä sanon, ellei ole hyvin todennäköistä, etta hän pitää ulkonäköseikkoja tabuna. Useimmat naiset pitävät, kun heidän kauneuttaan kehutaan.
Ei pidä väheksyä myöskään muita ominaisuuksia. Kaikista löytyy hyvää sanottavaa, myös taidoista ja älykkyydestä. 🌹👀Muistuu mieleeni eräs työtoverini, joka oli alastomana saunassa täydellinen kaunotar, paljon kauniimpi kuin vaatteet päällä. Hänen vartalonsa oli täysin priima ja hänen sukupuolielimensä niin kauniit, että aivan heikotti. 🌹👀
- Anonyymi
Tuokin ruoka-ohjelma: sinkku illallinen;: Jos on hirveän pahan makujsta se ruoka mitä tytöt tekevät, niin ei kehtaa sanoa ollenkaan.
- Anonyymi
Yleensä ihmiset, jotka eivät ole kauniita tai komeita, tietävät tämän. Kovasti kehuminen tuntuu silloin enemmän vittuilulta, kuin oikealta kehulta. Kehua voi niin monilla muillakin tavoilla, joten suosittelen toista lähestymistapaa.
- Anonyymi
Juuri näin. On tietysti ihmisiä, jotka haluavat mielistellä tai antaa ylisuuria kehuja syyttä. En ole koskaan ymmärtänyt sellaista käytöstä. Sehän on valehtelua pohjimmiltaan.
Minä kun en sano edes oikeasti komeaa miestä komeaksi. En nimittäin halua että sillä komeallakaan miehellä nousee kehuista "kusi päähän".
Kyllä sanon, vaikka en yleensä oma-alotteisesti, mutta jos nainen kysyy, niin myöntelen.
Toinen, missä valehtelen on usein naisen ikää arvioidessa. Jos nainen kysyy, "minkä ikäiseltä näytän", pudotan surutta 10-15 v pois oikeasta ikäarviosta. Tai saatan tokaista, että "luulin sua paljon nuoremmaksi"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant1693081Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii441889Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K311874- 1961817
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a261590Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,771266Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja881206Martinan pankkikortti
Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa2111063Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii1801046- 211019