Pitäisi ostaa uusi talvitakki. Joka paikassa kuitenkin käsin kosketellen liian ohuita takkeja. Edes lisää rahaa laittamalla ei tunnu löytyvän lämpimiä takkeja. Joskus Dressmanilta ostin kunnon Canadian parkan, kesti yli kymmenen vuotta.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Samaa olen ihmetellyt. Että millä tekniikalla nykyaikana saadaan valmistettua niin ohuita vaatteita. Vaikka olisivat luonnon kuituja, puuvillaisia paitoja.
Taitaa olla muotia vieläkin ns. kerrospukeutuminen. Ohut pitkähihainen paita, päälle kauluspaita, sen päälle college tai villapaita, sitten vielä ohuita takkeja yksi tai kaksi. Siitä riippuen, tarvitaanko tuulen tai sateen pitävää takkia päällimmäiseksi.
Onneksi eivät ole haalareita kaikki vaatteet. Olisi vessaan kiirehtiminen hankalaa sellaisilla vehkeillä. - Anonyymi
Untuvatakki. Kunnon kauluri ja huppu niin varmasti on lämmin kovilla pakkasilla.
- Anonyymi
Melko ohuen tuntuinen takki saattaa olla melko lämmin. Jos sellaisen onnistuu löytämään, että on käytetty jotain nykyaikaista hokkuspokkus-teknologiaa, luodakseen melko ohuen mallinen talvitakki, jossa kuitenkin pysytään lämpimänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656