Tuossa yksi lukuisista jutuista joita nyt näyttää valtalehdistö suoltaneen, Husu on uhri:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006306490.html?ref=rss
"Epäillään, että sama henkilö on myös aiemmin lähestynyt tätä poliitikkoa eri tavoilla."
No kukahan se sama henkilö olisi joka yhdistyy husun jutuissa :D Eikö yhtään tule poliisilla mieleen?
Heh heh, monikohan suomalaisen peruskoulun käynyt kirjjoittaisi ku klux klan muotoon kuk kluk klan?
Onkohan Husu puhunut koskaan totta yhtään missään?
Husu ja pahoinpitely pesäpallomailalla:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b2db6fc2-7be2-403e-a065-2d81b4b7db92
Husu ja sosiaalituet:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9cf60e1d-1bbe-4352-8967-fb2f10e3c7a6
Lehdistö aloitti uhritarinoinnin
22
118
Vastaukset 22
Husu oli oikeassa sanoessaan että yhteiskunnassamme on se vika, että meillä yritetään aina tehdä uhrista syyllinen.
- Anonyymi
Tuo ei kyllä näytä sellaiselle lainkaan, näyttää lähinnä kokoomuspoliitikon väkerrykselle, mulla on tuollaisia oikeita klanin juttuja joltain ajalta kyllä :D
- Anonyymi
Poliisin_poika kirjoitti:
Husu oli oikeassa sanoessaan että yhteiskunnassamme on se vika, että meillä yritetään aina tehdä uhrista syyllinen.
Husun tapausta tutkii rikoskomisario Pekka Hätönen...
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/0d44a29e-0c57-4309-b791-1c73d1faf422
... joka on ollut vihreiden ehdokkaana kunnallisvaaleissa ja johtanut tutkintaa mm. Päivi Räsänen väitetystä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan...
https://yle.fi/uutiset/3-10920671
... ja työskennellyt oikeusministeriön alaisessa Yhdenvertaisuusvaltuutetun toimistossa...
http://www.espoonvihreat.fi/staff-members/pekka-hatonen/
:D
Rassizmi!
Terv. Wuwuoletettu.- Anonyymi
Tuollaiset valehtelijat ja huijarit saa työpaikan suomessa. Rehti kansalainen ei saa töitä.
Radiossa YLEn päivystävät suvakkivajakit jo epäilivät, että taksifirma oli syyllistynyt johonkin Husua loukkaavaan ilmoittaessaan, että Husun taksi ei ollut siellä missä Husu väitti sen olevan. Ja onhan se törkeää rasismia epäillä, että ihminen (tai demari) joka jää kiinni valehtelusta useaan kertaan, ei välttämättä ole ollut täysin rehellinen edes niillä kerroilla kun ei ole jäänyt kiinni.
Somalina kuitenkin muistutan, että tällainen valehtelu ei kuitenkaan liity mihinkään väriin tai kieleen tai kansallisuuteen vaan on yleismaailmallinen demarien tapa ja osa heidän kulttuuriaan.Wwuwuw kirjoitti:
Oletko sä mies- vai naissomali? Vai kenties jotain muuta?
Mä tunnen itseni mieheksi, mutta olen varannut työterveydestä ajan, jotta voidaan mistä sairaudesta tällainen oletus on peräisin.
Mutta muuten me somalit emme mitenkään rajaa itseämme ryhmiin myöskään sukupuolen, rodun, allergioiden, ruokavalion, uskonnon, käsialan, syntyperän, automerkin, housumerkin, silmien värin tai tukan perusteella.
Meitä yhdistää tämä kamelijuttu. Demarisomaleilla ei tosin ole omaa kamelia.scrg kirjoitti:
Mä tunnen itseni mieheksi, mutta olen varannut työterveydestä ajan, jotta voidaan mistä sairaudesta tällainen oletus on peräisin.
Mutta muuten me somalit emme mitenkään rajaa itseämme ryhmiin myöskään sukupuolen, rodun, allergioiden, ruokavalion, uskonnon, käsialan, syntyperän, automerkin, housumerkin, silmien värin tai tukan perusteella.
Meitä yhdistää tämä kamelijuttu. Demarisomaleilla ei tosin ole omaa kamelia.Ai kameli..🤔
Kas kun ei merirosvous.☠Wwuwuw kirjoitti:
Oletko sä mies- vai naissomali? Vai kenties jotain muuta?
Mun mielestä on muuten todellä käsittämätöntä että täällä palstalla miehet esiintyvät naisina. Siis näin heteromiehenä en kertakaikkiaan tuollaista voi ymmärtää..😏
- Anonyymi
Tuli vaan mieleen että olisiko parempi että tämä kyseinen asioiden värittäjä jätettävä yksin ja sille ei anneta palsta tilaa eikä suun vuoroa millään. Olisko hyvä..?? Kuitti
Terveisin Tampereen mies 45v. Jos jollekin on epäselvää mitä mieltä asiasta pitäisi olla, kannattaa käydä tsekkaamassa mitä Uuninpankkopoika asiasta sanoo. Esim. suomalainen lehdistö on syyllistynyt kauheaan rikokseen, eli informaation julkaisemiseen. Tunnettu "faktantarkastaja" on sitä mieltä että tietyistä asioista pitäisi vaieta. Faktoja tietenkin pitää tarkastaa, mutta vain "oikeanlaiset" faktat saisi julkaista.
Käskystä..
"Varsinkin tunnetusti nuhteettomien puolueen perussuomalaisten kannattajat ovat tohkeissaan. Nyt on löytynyt maasta todellinen harvinaisuus, valheen suustaan päästänyt kunnallispoliitikko. Sellainen epeli on heti lynkattava julkisesti."
https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2019/11/14/jokohan-riittaisi/Wwuwuw kirjoitti:
Käskystä..
"Varsinkin tunnetusti nuhteettomien puolueen perussuomalaisten kannattajat ovat tohkeissaan. Nyt on löytynyt maasta todellinen harvinaisuus, valheen suustaan päästänyt kunnallispoliitikko. Sellainen epeli on heti lynkattava julkisesti."
https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2019/11/14/jokohan-riittaisi/Poimitaan nyt tähänkin pari valittua kohtaa, jotka osoittavat Uuninpankkopojan arvostelukykyä.
"Todellisen pohjanoteerauksen teki eilen Iltalehti kaivamalla esille Husun 2000-luvun alkupuolella saamat petostuomiot perusteettomien tukien nostamisesta. Tämä ei enää poikkea millään tavalla törkyjulkaisu MV:n Jessikka Aroon kohdistamasta vainoamisesta. "
"Vai tuliko Ku Klux Klan näyttämään kaapin paikan, kuten Husun kesällä saamassa uhkauskirjeessä luvattiin? "
- Anonyymi
Kiusatuksi joutunut kantaa vierellään harmaata varjoa, joka haittaa. Vaikka ei ole todellinen, eikä asetu päälle, se harmaa laajenee, estää vapaan kulkemisen, ajatukset, ahdistaa. Kiusaajille varmaan mielihyvää tuottava tieto. Kiusatun oman elämän hallinta, epämääräistyy, koska tulee ylimääräistä, ei mitenkään hallittavaa. Kun tarpeeksi kauan tilanne jatkuu, näköala kapenee, viha kumpuilee, täyttää mielen.
Mainittu poliitikko arvostaa rehellisyyden niin korkealle, että sitä on syytä käyttää erityisen säästeliäästi.
Entäs jos kirjottasi club club claan? Bläk män claan tai uffaffa faa? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä3451276- 54763
2 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk55738- 38725
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä152633Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa59616- 45614
Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma26591- 56586
- 43550
