Mitä siellä lauantai-iltana on ammuskeltu? Onneksi tekijä poliisin hallussa.
Kolarissa ammuttu?
Anonyymi
304982
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ravelan kyläkauppias
Ovet kohta kiinni?.
Miksikä?
Ei edes pistetty lusimaan.
missä ammuttu?
kuka ammuttu?
Kethään ei ole ammuttu, ilhmaan on paukastu
Ei ketään ammuttu. Lukihäiriö? Onneksi Olkoon Ari, vuosi täynnä!!
Liekkö männy kauppiaalla huonosti ku kovat piipussa
Mikä homma se on ollu? 3 poliisiautoa ollu kaupala eilen
Sieppijärven kaupalako??
Joo kuulemma oli ravelan kauppias ampunu kaupan pihalla
Kenet?
Ilmaa.
Lue hyvänen aika aikasempiaki kommentteja.
Tällä tilanteella ei silminnäkijöitä ilmeisesti ole, joten jos nyt ei kuitenkaan syytellä kettään mittään tietämättä. Ainakaan tähän naapuriin ei ole näkynyt tai kuulunut mittään. Se kuiten tiossa että ihmistä ei ole ammuttu, vaan ilmaan. Kylän juorukellot kuullu huhuja, joita nyt levittelee eteenpäin. Valheellisen tion levittely on väärin ja jos että ole satavarmoja että näin on käynyt, huhumyllyn voi hiljentää. Aikuiset ihmiset, järki kätteen.
Itse tapahtumalla useita silminnäkijöitä ja paikallaolijoita sekä kuulijoita.
Olet siis ilmeisesti ainoa joka nämä mystiset paikallaolijat sivulliset silminnäkijät tuntee
Kerro veikkosten sitten mitä olet näiltä näkymättömiltä paikalla olleilta kuullu, saahan selvyys eikä tarvi uteliaiden jaapata täällä ko ei meilä muutakaan elämää ole.
osuiko niemen moosekseen
Loppuunmyynnin lähtölaukaus??..
Kumma,ettei paikallislehti kirjoita ampumisesta mitään. Ei kai se ihan normaalia ole,että kyläkaupan pitäjä aseen kanssa heiluu.
Ei ole ollut uutiskynnystä ylittävää asiaa mistä kirjoittaa, eikä paikallislehti halua tyhjää mustamaalata hyvää kyläkauppaa saatikka sen pitäjää. Antakaa hyvät ihmiset toisille työrauha ja olkaa tyytyväisiä että teillä siellä edes kauppa on ettei tarvi kolarissa tai pellossa ajella maitoa ostelemassa . talviki perkele ja kaikki.ihme sakkia saatana.
Kuka tuolla sekopään kaupassa uskaltaa käyvä
Mie ainaski käyn.
Nii mieki
On se Sieppijärvi oikea villilänsi,jos ampuminen ei ylitä uutiskynnystä. Ei kai uutisointi ole sama kuin mustamaalaminen. Jos kaupanpitäjällä oikeus ammuskella,niin miksi ihmeessä poliisit soitettu paikalle. Hyvähän se olisi kertoa asiallisesti tapahtuneesta. Ja jos kauppiaalla puhtaat jauhot pussissa,niin sehän on vain ilmaista mainosta.
Juttuvinkki kyllä lehele annettu. Jostaki syystä ei kirjottanheet mithään vaikka meinasit tehä jutun.
Onko Sieppijärven kyläkauppiaan asiakaspalvelurevolveri nyt takavarikoitu valtiolle?.
Tiukilla tuntuu talous olevan jos 10-kunta palautuspullon takia joutuu ammuskelemaan..
höpö höpö
Yrittikö joku juoksu-kaljaa vai tinkikö joku asiakas liikaa ?