Hyvä että Mikko Kärnä puuttui vihreitten vanhoihin vähemmistöjen pilkkaamiseen ja irvailuun, joka johti sitten P-P Peteliuksen anteeksipyyntöön !
Toivottavasti takana on aito katumus, eikä se ns. "kylmä rinki".
Toivottavasti takana on aito katumus, eikä se ns. "kylmä rinki".
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei voi paremmin mainostaa pulttibois ohjelmaa!
Viestit lentelee ja WhatsApp on tukossa!
Tekijänoikeus rahastaa ja niin tekee tekijätkin!
Härskiä mainostaa vähemmistöjen kustannuksella!
Vihreissä:3-miestä ja 17-naista!
Ei mulla muuta!
Vihreissä ei ole yhtään miestä.
Eikö miesten miehiäkää`kää ?
Rovaniemen ajatusköyhät suvut. Kysyn mitä olette tehneet ite? Kaikki tuet ja kannustusrahat valuneet väärään lapin kaupunkiin. Annatte pilkata lappalaisia ja syötte niiden poronkäristystä riistäjät. Menkää etelään töihin. Kansa on vaihdettava.
Lappa saamelaisille kuuluu lappapääkaupunki. Vihreät sen tulee tekemään. Sodankylästä kuuluu jo huuto korkealta ja kovaaa.
Muuan epäselvännäkijä!
Petelius osottaa vain tekopyhyyttä ja suosion kalastelua ulostulollaan. Näinhän ne kaikki politiikan toimijat tekevät, esille hinnalla millä hyvänsä. Samaa sanon Kärnästä, suosion kalastelua. Kärnä huutaa milloin mitäkin, tekoja eikä tyhjää mölinää - me maksetaan sille palkkiota asioiden hoitamisesta, ei naaman näyttämisestä milloin missäkin mediassa!
Silloin kun noita sketsejä tehtiin, aika oli eri. Rumasti mollaattiin ja imitoitiin Johannes Virolaista, Harri Holkeria ja ontua lenkutettiin Ahtisaarena ja Tarja Halosta pilkattiin.
Näitä rumaa vihdettä tehneitä on paljon, kun piru pääsee valloilleen niin seuraava tekee vieläkin härskimmä jutut, että varmasti huomataan. Aika lopettaa nuo halventavat imitoinnit, edes presidenttiys ei ole pyhää tässä maassa. Toivotaan, että tästä kohusta otetaan opiksi sen verran, että julkinen pilkkaaminen loppuu nyt!
Halpahintaista suosion kosiskelua PPP:n ja MK:n hommat.
Tässä onnellisten maassa on ilmeisesti kaikki asiat hyvin, kun pitää virkavaltaa rasittaa tekemällä tutkintapyyntöjä iänvanhoista tv-ohjelmista. Hohoijjaa, eiköhän olisi täreämpää korjata laitosvanhusten ja kotona avun varassa olevien ikäihmisten asiat, he kuitenkin ovat työllään rakentaneet hyvinvointia ja kasvattaneet valtavat määrät tämän päivän veronmaksajia . Politiikan toimijat, teidän hyvät olot on suoraan ikäihmisten ansiota ja vouhotatte milloin mistäkin epäoleellisesta. Hävetkää! Mutta ettehän te osaa, ette näe koskaan tekemisisänne mitään kritiikin paikkaa.
Kun nyt POP avasi pelin ja jotkut ovat ehtineet pyytämään poliisia katsomaan uudemman kerran kaikki Suomen tvssä esitetyt sketsisarjat, aina ekasta lähetyksestä saakka, tulisi samalla tsekata myös Rintamäkeläiset, Hanski, Naapurilähiö ja mitä kaikkia niitä olikaan? Sunnuntai iltapäivän kuunnelmat olivat myös innoittava sekä kiihottivat mielikuvitusta mm Knalli ja sateenvarjo, ei kai nämä jää ulkopuolelle tutkinnan? Kyllä kaikki pitäis kuunnella uudelleen, mitä radiolähetykset ovat pitäneet sisällän, erityisesti kansalais- ja toisen maailman sodan aikaan, että voitais pyytää anteeksi!
Luulen että on täysin väärin että Oikeusministeri ja Valtakunnansyyttäjä
valitaan virkaan enemmän poliittisilla, kuin että juriidisilla meriiteillä!!!
Tulokset ovat nyt kaikkien nähtävissä, ( ja siteeraan Ahtisaarta,: VALITETTASTI).