Kun yllä olevaa kysymystä miettii, niin voisi sanoa että riippuu tapauksesta.
Aikanaan JYP vaihtoi valmentajaa, mutta käytännössä mikään ei muuttunut.
Nyt Vaasan Sport vaihtoi valmentajaa, ja kas vain joukkue pelaa kuin eri peliä, sellei positiivisesti.
Herää toki kysymys että pelasiko joukkue edellistä valmentajaa ulos, varsinkin tuloksentekoyksilöt?
Mikäli näin pääsi käymään, niin he ovat tuoneet julki lojaalisuutensa puutteen seuraa kohtaan, ja joutavat ulostuslistalle itse. Ja mielummin heti ja välittömästi.
Kannataako valmentajan vaihdos?
7
118
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata, ainakaan persaukisten kohdalla.
Monta pojoa uimalakki toi tänään Sporalle? Yhtä monta kuin olisi Pajuluomakin tuonut, elikä nolla.
Onhan tietysti kivaa että Spora tarjoaa uimalakille mahdollisuuden pysyä julkisuuden valokeilassa. Miten mulle tulee Tami mieleen. - Anonyymi
Kannattaa. Dufvalle kenkää, ei siitä ollut voittavaksi valkuksi. Sen voi jättää seisomaan Nordikselle lappu kaulassa, löytäjä saa pitää.
- Anonyymi
Vaasassa pitää vaihtaa koko joukkue, yleisö, seura, paikkakunta. Valmentajaa ei kuitenkaan pidä vaihtaa.
Miksi pitää aina lähteä valmentajan vaihdosta liikkeelle?
TPS kenki ekana Virtasen ja Lukan, ja näyttää seuraavana kenkää odottavan Budish, ellei ole jo kengittykkin. Niittymäkikin lensi etujoukoissa. Yleisökin on jo vaihtunut, koska välillä oli aika tyhjä halli.
Hallitusti urheiltoimenjohtajan, parin pelaajan ja yleisön jälkeen vasta kengittiin valmentaja.
- Anonyymi
Vaasassakin siirrytään kahvakiekkoon. Saas nähdä mitä tuomarit 2019 sanoo ko. pelitavasta.
- Anonyymi
Joo, niinhän Tepsissä ulostettiin ukkoja. Jäi vain vähän kesken, kuten tämäkin ilta osoitti.
Rahapoikien pitää antaa ainutlaatuinen mahtikäsky ulostaa kaikki pelaajat. Kyllä rahalla saa huomattavasti kiinnostuneempia pelaajia kesken kauden joukkueellisen.
Samalla oven aukaisulla hyvävelijärjestelmän arkkitehti Westerlundin Erkkakin filosofoimaan hallin ulkopuolelle, vaikka Kemijärven junaan. - Anonyymi
tänään vaasassa nähdän kannattiko.
- Anonyymi
Mestiksen kärkikamppailussa pelaavat parhaillaan Vaasan Sport, tuoreen valmentajan alaisuudessa, vastaan KooKoo.
Ei kannata, Kookoo johtaa 2-4.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061