Nuoret miehet kärsii erektiovaivoista

17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Meillä vanhoilla sitävastoin seisoo jatkuvasti, eikä lopu vaikka naiskentelee useampia kertoja päivässä.

Äänestä
  • Lopeta se jatkuva sinisten nappailu, lääkäriskin jo kielsi: vain tarpeen mukaan, ei koko ajan!

    Äänestä

  • Onhan se varmasti kätevää kun sillä voi sitten tyrkätä ovetkin auki kulkiessaan, onnea. Tai jos tyrkkää tuuletusräppänästä ulos, onkin jo lintulauta, onnea siitäkin.

    Äänestä

Ei ole merkitystä saako finninaama erektion vai ei, sellainen laukeaa jo reisille joka tapauksessa.

Äänestä

Katsovat liikaa pornoa silloinkin, vaikka saavat naista.

Äänestä

Krapulapäivinä seisoo aina koko päivän vaikka ikää on jo yli 50.

Viime kesänä jaksoin naida kolme viikkoa putkeen joka päivä, useana päivänä 2-3 kertaakin kun olin seksilomalla Thaimaassa.

Viagraa en ole vielä ikinä kokeilut. Vaikka Thaimaassa kyllä kävi mielessä että pitäskö sitä viimeinkin kokeilla.

Äänestä

Löysä elämä aiheuttaa löysyyttä. Ennen tehtiin rankkojakin asioita ja illalla käytiin naisissa, kun nykyään istutaan jonkun ruudun ääressä, eikä käydä missään.

Äänestä
  • Se on se liiallinen runkkaaminen ja pornolla aivojen liika stimulointi, joka estää tositilanteessa pelittämisen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on se liiallinen runkkaaminen ja pornolla aivojen liika stimulointi, joka estää tositilanteessa pelittämisen.

    Kyllä se on tämä pullamössöaikakausi mikä löysentää, ei sitä mieskuntoa riitä jollei ole muutenkaan kuntoa.

    Äänestä

Monet miehet katsoo pornoo vaikka seurustelevat. Minun ex katsoi myös paljon eikä edes tunnustanut vaikka näin sivuhistorian.
Nykyinen mieheni ei katso, antaa tutkia tietokonetta mutta en tutki enää koska en löytänyt mitään seurustelun ekan vuoden aikana ja sillä seisoo, on 44 vuotias. Seisoo todella helposti.

1Äänestä
  • Onko vähän yksinkertainen äijä sulla ollut jos ei osaa peittää jälkiään ja poistaa sivuhistoriaa niin jää kiinni pornon katselusta. Vai oliko sillä kenties tarkoituskin jäädä kiinni?

    KilttiMies89

    Äänestä

Tuo sama uutinen on julkaistu nyt jo varmaan ainakin 5 vuotena peräkkäin tähän samaan aikaan vuodesta. Keksikää nyt saatana jo jotain uutta.

Äänestä

Koskaan ei ole ollut erektion kanssa ongelmia, oon nyt 30 eikä 100 varmasti tule seuraavaan 30 vuoteen.

Äänestä
  • Onko tyttöystäväsi samaa mieltä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko tyttöystäväsi samaa mieltä?

    Ei mulla ole enää tyttöystävää kun me erottiin mutta ei johtunut missään nimessä sen toimimattomuudesta.

    Äänestä

Kyllä niistä kärsii myös vanhemmat miehet. Minullakaan ei ole enää aamuseisokkia herättyäni ihan jokainen aamu. Tulisiko olla jo huolissaan...vai olisiko unen laatu jotenkin huonontunut. Aikaisemmin nuorena miehenä näki unia parikymppisistä antavista muodokkaista naisista mutta nyt pyörii vain ne nelikymppiset mielessä:)
Unessa sitten kudotaan kirjavia villasukkia yhdessä, eikä siitä hommasta saa niitä oikeita virikkeitä.

AsianVierestä

Äänestä

Yleensä seisoo muna joka aamu mutta tänä aamuna ei seisonut, pitäisikö nyt huolestua? Saattaa tosin johtua mieliala lääkkeistäkin joita ajoittain käytän lähinnä sen takia että saisin nukuttua paremmin.

KilttiMies89

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/a/e8865e4a-f365-4725-9c53-f6fee000b22a

Katsovat liikaa pornoa koska eivät saa naista-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu