Talven hyvä puoli

Anonyymi

Talvessa on yksi erittäin hyvä puoli - spandex-pyöräilijät häviävät liikenteestä. Valitettavasti kuitenkin keväällä he ilmestyvät jälleen katukuvaan vaarantamaan liikennettä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne mihinkään häviä. Minäkin spandexoin harva se päivä autolijoitten seassa. Tosin kyllästyttää ainainen talvisota jota autonkuljettajat käyvät rauhanomaisia polkupyöräilijöitä vastaan. Noin viidennes autonkuljettajista kuvittelevat töött olevansa joitain Teuvo maanteiden kuninkaita. Käyttäytyminen liikenteessä pyöräilyharrastajia kohtaan täyttää hyvinkin vainoamisen tunnusmerkistöt.

      Syttyisipä sota. Pääsisi komentamaan perseilijöitä. Voisi laittaa ne hyökkäämään vihollista vastaan aina väärään aikaan. En taatusti huutaisi että "älkää nyt enää hyökätkö volvomersuubemariaudilaiset!" Varmana huutaisin "tulta munille volvomersuubemariaudilaiset!" Buum! Kaboom! Volvomersuubemariaudilaiset saisivatkin tuulta omille munille ja läskiperseet kajahtelisivat kahtia sekä hajalle.

    • Anonyymi

      Aloittaja tuo hienosti esiin spandex-vaatetuksen haitallisuuden liikenteessä. Tätä ajatusta voisi laajentaa yleisemminkin, tarkoituksenmukainen vaatetus pitäisi kieltää muuallakin! Käärmeitä vilisevään marjametsään saisi mennä vain sandaaleissa, Saulin bileisiin vaelluskengissä, painavia taakkoja käsittelemään pehmeäkärkisissä tennareissa jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7558
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe