Lumisateessa ja varsinkin vastatuulessa silmät huutaa hoosiannaa kun toisinaan neulanterävät hiutaleet väkivaltaisesti paiskautuvat (silmä)munille ja täten haittaavat ajonautintoa. Olisko suositella hyväksi havaittuja ja halpoja silmäsuojaimia/laseja tuollaiseen lumipyrypyöräilyyn?
Hyvät pyöräilylasit lumipyryyn
Anonyymi
1
165
Vastaukset
- Anonyymi
Itse ajelen aina lasit päässä. Nyt on käytössä kirkkailla linsseillä varustetut bilteman mp lasit ja kirkkaat bilteman suojalasit. Kummatkin on ihan ok.
Lidlissä on myös toisinaan urheilulaseja myynnissä. Niissä on vaihtelua optiikan laadussa, jotkut linssit on huonoja ja useimmat ihan ok. Huonoilla linsseillä näkee huonosti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283350Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 321519
- 321471
- 911393
- 151333