Tuli tässä päivällä laatikoita kaivellessani vastaan pari pakettia pistoolijousen nuolia. Ja siitä hetken päästä siskolle kerran sanomani kommentti, kun hän yhdelle kaverilleen mainitsi löytäneensä minun olohuoneen pöydältä nuo nuolet. Tokaisin heille silloin vain, että "Pitäähän miehellä leluja olla." Sisko tähän, että "Tottakai."
Mitä te, palstan sinkut olette todenneet ihmettelijöille heidän kyselyistään "omituisista" löydöistä.
Mitä te, palstan sinkut olette todenneet ihmettelijöille heidän kyselyistään "omituisista" löydöistä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitä löytöjä he ovat ihmetelleet?
Miten niin omituisia?
No siis löytäjän mielestä omituisia. Omasta mielestäsi "normi kamaa". Nuo nuolet on minulle normikamaa.
Kaverilla on liiterissään torpeedo. Onhan se hyvä keskustelunavaaja. ; )
Minulla on muuten kokonainen ilmatorjuntakranaatti, on tyhjennetty ruudista, mutta ampumaton, n. 50cm pitkä sellainen hylsyineen, asensin sen tauluun kiinteästi, musta tausta ja kromikehykset. Joltain kapiaiselta tulipalon myötä se ajautui sitten omistajan antamana lahjana minulle tuo kranaatti :)
Erikoisemmat tavarat ovat kaikista hauskimpia, sellaisia on kiva olla.
Kaverin torpeedokin on ilman räjähdysainetta ja käsittääkseni ihan laivaston ylijäämävarastosta metalliromuhinnalla aikoinaan hankittu.
Saisikohan siitä tosi menevän sukellusskootterin? ; )