Aika vetää johtopäätökset

Anonyymi

Naurettavaa tuo tolkutus, että "demateiden on vedettävä johtopäätökset". Jos ei suoraan pysty kysymymään, mihin haluaa vastauksen", ei pidä yllättyä, vaikka joihtopäätös olisi "haistatakaa paska koko keppananylkyrisakki".

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aatehistorian dialektisen logiikan näkökulmasta keskustan toimet uuden puheenjohtajansa suulla asettuvat lievästi sammaleiseen rakoon suhteessa demareihin sikäli mikäli ne näyttäytyvät sosiaalipoliittisessa kontekstissaan siten kuin nyt näyttää olevan asian laita. Muutoin olen sitä mieltä, että kokoomus puolueena olisi lakkautettava ja pehmytjäätelö nostettavaksi funktionaalisten elintarvikkeiden kirjoon.

      • Anonyymi

        Oliko tuo ironia-yritelmä, vai oletko vieraantunut todellisuudesta. Eli oletko kelp kuokkamies tai tomera torimumme, jonka koulutus on pilannut ja vienyt tekofilosofiseen höpertelyyn.
        Etkä vain pilannut itsesi, vaan kaltaisesi ovat tehneet työväenpuolueesta entisen sellaisen.

        En ole vähimmässäkään määrin kepuli, mutta Kulmunin ilmoitus oli tyylikäs. Se oli kunnioittavampi kuin kova "eroa heti" -ilmoitus tilanteessa, jossa Ronteen ja sossujen piti ymmärtää väistämätön tilanne.
        Mutta koville otti sen ymmärtäminen Rinteelle ja sossuille. Kolme kertaa piti Kepun vääntää rautalankaa - selvästi kovaakin ääntä käyttäen. Oli selvää, että toinen vaihtoehto oli hallituksen kaatuminen epäluottamuslauseeseen. Silloin Rinne olisi tuskin jatkanut toimitusministeriön johdossa ja sossut eivät olisi päässet vetamään hellitustunnustelu.

        Oletko ja oletteko siis vallan tyhmiä vallassaroikkujia?


    • Anonyymi

      Niin, tuota minäkin ihmettelin.

      Kepun suunnalta sanotaan, että kuinka kolme kertaa on sanottu, että luottamusta ei ole ja samaan hengenvetoon vaaditaan demareita vetämään johtopäätökset. Vai olisiko se kolmas kerta se; tiistaina aamupäivällä, kun kepulaiset kävivät Rinteen luona ja ymmärsivät sanoa, että pääministerin on vedettävä johtopäätökset.

      Vai ajatteliko suuri ja mahtava kepu, että demareitten on osoitettava myös epäluottamusta ja nimenomaan pääministeriin ja pyydettävä häntä vetämään johtopäätökset?

      • Anonyymi

        Kepuun ei voi luottaa.

        Sotkee ja sössii asiat aivan niin kuin Sipilä varoitti Rinnettä sössimästä verotusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2126
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1537
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1263
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1242
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      113
      1210
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1034
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      997
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      986
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      912
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      804
    Aihe