Tunnen miehen

Anonyymi

Sekin tuntee minut. Istun muiden sinkkujen kanssa aina ja välillä joskus näen sen miehen. Kaikki tuntee sen, tai uskoo tuntevansa, muttei tiedä siitä juuri paljoakaan. Toi mun unelmien mies on pitkä ja tosi komea, jotain yli 40v. ja itse olen 25v.

Mitä mahdollisuudet minulla on tähän mieheen iän puolesta ja mitä minun pitää sanoa ensimmäisenä? Sillä en voi kysyä muilta sinkuilta, koska ne voivat vesittää jutun kuitenkin. En halua, että muut saisivat tietää ennenkuin juttu olisi varma. En halua, että muut saisivat tietää vielä.

En tiedä miksi, mutta tämä mies on jotain niin erilaista kuin mikään kohtaamani.

5

175

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Isket lerssiin kiinne ni homma o bueno

    • Tuo ikäero on varmaan aika hankala juttu lähtökohtaisesti, mutta kuka tietää, olisiko se teillä ongelma lainkaan, ellet kokeile ja keskustele sen äjän kanssa.

      Jos teillä on jotain sinnkkutilaisuuksia tms. jossa voit mennä jutteleen miehelle, niin käytä tilaisuutesi. Ei siinä aluksi tarvi mitään ihmeellisiä jutella, jos jutun juurta on ja kipinää syttyy teidän välille, niin kyllä se siitä jatkuu ja jatkuu ...

      • Sitten vielä isällisenä varoituksena. Et tunne häntä ja olet ihastunut illusioon. Siinä ei ole mitään pahaa, koska niin tämä ihmiskunta in lisääntynyt. Ihastuminen on ihana tunne, mutta ihastuneelle mielelle on joskus vaikea selittää, että se on harha-askel. Mulle käy niin helposti, mutta toiset voivat olla viisaampia ihastuessaan.


    • Anonyymi

      Sinulla on erittäin hyvät mahdollisuudet mies saada ainakin sänkyyn. Kaikki miehet pitävät nuoria naisia seksikkäimpinä.

      Seurustelu on sitten toinen juttu. Siihenkin vaikuttaa se, millainen olet luonteeltasi ja tietysti kuinka suuret paineet mies ottaa siitä, mitä ympäristö ajattelee. Mahdollisesti on vain ylpeä nuoren naisen seurassa.

    • Anonyymi

      Vanhempi mies, nuori nainen se ihan normaali asetelma. Voisit toki miettiä onko sinulla jonkinlaista isä hahmoa mielessä, kompleksi johon etsit apua pokaamalla vanhemman miehen. Yleensä mies kuin mies tykkää jos nainenkin tekee aloitetta ja näyttää selkeästi kiinnostuksensa, eikä vaan anna vähän katsekontaktia ja hymyä ja oleta että mies siitä ymmärtää mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      143
      965
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      897
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      108
      865
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      62
      782
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      60
      665
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      27
      632
    7. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      44
      535
    8. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      521
    9. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      507
    10. 42
      499
    Aihe