Vähän leikkimielisyyttä peliin

Anonyymi

Miettikää eläimiä, itse katselen eläin aiheisia dokumentteja ja kun katsoo ei voi olla ajattelematta että kuinka paljon eläimet paritelee useiden eri kumppaneiden kanssa, vaikka ihmiset koitaa olla niin sivistyneitä pohjimmiltaan ja yksiavioisia tai vaan sen oman kumppanin kanssa paritella ei juuri eläimistä erotuta, ihmisetkin kaipaa vaihtelua se on selviö ei kai haluja voi kieltää. Monta ihmistä mahtuu junaan, ja kun tulee vastaan kaikkea niin ainakin yksi nainen joka ei ole jumittunut kumppaniinsa vaan kun paikka tulee naidaan vierasta. Toista kun katsoo riittävästi varmasti hiipuu halut ja haluu tietää miltä joku toinen tuntuu, harva ajaa samalla autolla koko ikäänsä tai vaihda vaatteita vaikka olis ehjät, huonekaluja uusitaan ja vanhoja varastoidaan jne. Tiukka moraali ahdistaa ihmisiä jos ollaa uskollisia niin ok ei siinä mitää mutta lauat kiinni jos joku haluaa ottaa irtioton arjesta. Itse en ole enää nuori, yli puolivuosisataa eletty ja kaikkea nähty ja vähän koettukkin, kertaakaan ei ole iskenyt moraalinen krapula ja mikäli kumppanin tunnen on tuokin ollut vieraan kanssa vaikka ei sitä tietty myönnä kun haluu parisuhde sovun säilyvän. Näin on pitkä yhteiselo kestänyt ja kestää jatkossakin kun vähän tuulettaa nuppia välillä.

5

84

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minusta kirjoituksessasi oli leikki kaukana...

    • Anonyymi

      Onko pakko mennä parisuhteeseen, jos haluaa panna vieraita?

      • Anonyymi

        Joillakin on tapana varmistaa parisuhteella ……..niin, mitä kenelläkin.
        Ilmeisesti taloudellinen vakaus ainakin.


      • Anonyymi

        Kukas sitä alussa titää haluuko toista vielä vuosien tai vuosikymmenten jälkeen, happi hyppely piristää ja verenkierto paranee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joillakin on tapana varmistaa parisuhteella ……..niin, mitä kenelläkin.
        Ilmeisesti taloudellinen vakaus ainakin.

        Raha on tärkee vaikutin pysyä suhteessa, seksii kyllä saa kodin ulkopuoleltakin mutta raha pitää yhdessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe