Liian iso harppaus?

Anonyymi

Oon alottanut entisenä kilpauimarina uinnin taas harrasteessa. Meillä oli sunnuntaina seuralla sellaiset pienet leikkimieliset kilpailut joihi kaikki saivat osallistua. Olin kolmanneksi paras samana vuonna syntyneiden kanssa! Olen kuitenkin noin 3v pitänyt taukoa kilpauinnista ja harrasteessa olin kerinnyt käydä vain pari kk kerran viikossa. Lauantaina valmentajamme myös piti pienen arviointikeskustelun ja sanoi että olen yksi ryhmämme parhaimmista. Kertoi että voisin mennä luultavasti kilparyhmään jos itse haluaisin. Iskä alkoi näiden pienten kisojen jälkeen puhumaan rolloista. Ensi kesä on viimeinen kerta kun voin osallistua. Niin kutkuttais lähteä yrittämään. Aikarajat ovat kovat. En tiedä mihin ryhmään kannattaisi mennä jos Rollot ovat tavoite

Vaihtoehto 1: kilpa 4: kolmet treenit viikossa yhdet kuivat (eivät tähtää Rolloihin ja kisoja ennen Rolloja on kolmet
Vaihtoehto 2: kilpa 3: viidet treenit yhdet kuivat (tähtäävät Rolloihin ja kisoja ennen Rolloja on neljät)

En tiedä mitä teen! Haluaisin niin Rolloihin. Jos menen kilpa neloseen niin en luultavasti saa nostettua tadoa tarpeeksi nopeasti. Kilpa kolmosessa tulen taas 100% varmasti olemaan alussa ihan rikki ja pohjalla.

4

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloitan kilpa 4 ryhmässä. Toivottakaa onnea :D


      ap

      • Anonyymi

        Onnee uintiharrastuksen uudelleen aloitukseen. Mun tekis mieli aloittaa Masterseissa, itekin ex-uimari. Mikä on sun lajisi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onnee uintiharrastuksen uudelleen aloitukseen. Mun tekis mieli aloittaa Masterseissa, itekin ex-uimari. Mikä on sun lajisi?

        Apuva kun en ole tätä keskustelua lukenut! En omista oikein vielä päälajeja. Oikeastaan kaikki perhosta lukuunottamatta menee. Uin yleensä lyhyempiä (100m) matkoja. Rollot jäi nyt kyllä koronan takia aikas haaveeksi, eikä meidän kauttakaan enää aloiteta ennen syksyä. Toivottavasti kaikki uimarit pääsisivät jatkamaan lajia mahd pian.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onnee uintiharrastuksen uudelleen aloitukseen. Mun tekis mieli aloittaa Masterseissa, itekin ex-uimari. Mikä on sun lajisi?

        Suosittelen , aloitin 3 vuotta sitten ja on se eri asia mennä porukassa uiden kun itsekseen kelaillen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      40
      5512
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      160
      2783
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2272
    4. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      80
      1834
    5. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      16
      1812
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      26
      1807
    7. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      41
      1787
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      97
      1692
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      75
      1519
    10. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1515
    Aihe