Porkkanat tekevät fiksuksi

Anonyymi

Asun Raahessa ja mun yläkoulu luokalle kerrottiin syötävän vähintään 5 porkkanaa päivässä, ja numerot lähti heti nousuun! Koita itsekkin ja kerro mitä tapahtuu, en voi uskoa tätä itse. Oon aina tiedennyt, että porkkanat parantavat näköä, mutta näköään parantavat koko aivoja.

3

189

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itze olen nyt zyönyt noin 8v ajan 10-15 porkkanaa päiväzsä ja olen kyllä huomannut saman asian. Minulla on niin fiksu olo. Ainut huono puoli pienentävät huomattavsti kiveksiä. En ole oikein varma mistä johtuu ehkä kannattaisi kokeilla vähän pienempää määrää. Ja niih.

    • Äskiseen vielä sen verran että ne olikin kurpitsoja mitä oon syönyt. Selittää varmaan lievän ylipainonikin

    • Anonyymi

      Auttaakohan näköön, ulkonäköön ainakin, tulee komeaksi kuin Trump. Mustikka ainakin auttaa näköön, älykkyyttä enemmän tarvitsisi piristävää, torkahtaa lukemisesta ellei liiku välillä. Vaikea oli jo kouluaikoina pysyä hereillä tunneilla, mutta nyt torkkuu nettilehtiä lukiessa, ainakin jos ja kun nukkuu huonosti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2157
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      368
      1303
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      32
      1246
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1068
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      157
      1030
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      876
    7. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      73
      823
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      757
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      62
      751
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      702
    Aihe