Miksi norsulla on isot korvat?

Aina tullut mietittyä ko asiaa.
26239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Tiiän ihan oikeesti. Miksi sulla on nokka?

Äänestä
  • Jotta voin niistää. Ja kun on iso nokka niin voi niistää kinttaat kädessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jotta voin niistää. Ja kun on iso nokka niin voi niistää kinttaat kädessä.

    Norsut heiluttaa niitä isoja korvia kun ne lontostaa ja samalla lentää pöly tieltä niin on puhas tie missä lontostaa. Siksi niillä on isot korvat. Tämän tiesin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jotta voin niistää. Ja kun on iso nokka niin voi niistää kinttaat kädessä.

    Ja näyttäähän se nokka mihin suuntaan on menossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Norsut heiluttaa niitä isoja korvia kun ne lontostaa ja samalla lentää pöly tieltä niin on puhas tie missä lontostaa. Siksi niillä on isot korvat. Tämän tiesin.

    Voi kuunnella pianonsoittoa.https://www.youtube.com/watch?v=XfC9DAKN0bY

    Äänestä


Minä oon aina miettiny, miks mulla on niin iso aisa.. Heiluttelen sillä kärpäset pois selästä. Opin sen naapurin lehmiltä...
Joskus saa hätyytellä naapurin emäntiäkin samalla lailla.. "totta"

Äänestä
  • Onko teillä tavallista enemmän kärpäsiä kun se lätkytin on kasvanut niin suureksi?Vai onko naapurin emännilläkin siihen jotain osuutta?

    Äänestä

Aasiannorsu on pienempi ja karvaisempi kuin afrikannorsu, ja sillä on pienemmät korvat

Äänestä

Mikä on elehvantti ? Onko sekin norsu ?

Äänestä

Kemin kommareita se korvillaan lennättää Tornioon asti siksi ne suuret on. Onko siellä nyt vasemmistoliitto jäljellä?

Äänestä
  • V on koko Suomessa ja etuskunnassa asti on meiän eustajia. SKP on pienenpieni puolue. Oot varmaan niitten jäsen kun et ees tiiä sitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    V on koko Suomessa ja etuskunnassa asti on meiän eustajia. SKP on pienenpieni puolue. Oot varmaan niitten jäsen kun et ees tiiä sitä.

    Aikoinaan kommunisteilla oli huomattavan isot korvat. Mistähän se johtui?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aikoinaan kommunisteilla oli huomattavan isot korvat. Mistähän se johtui?

    Kysyppä SKP:n jäseniltä jos näät niitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aikoinaan kommunisteilla oli huomattavan isot korvat. Mistähän se johtui?

    Jospa se mahdollisti sen ajan salakuuntelun?

    Äänestä

Ennen näki norsuja sirkuksessa .Sitten tuli kielto,ja niitä ei näe enää kuin (elo)kuvissa.Eilen näytettiin naisten kävelyä avaruudessa.Katsotteko mieluummin naisten kävelyä maassa vai avaruuspuvussa avaruudessa?

Äänestä
  • Uskaltaako niitä naikkosia katellakkaan nykyään? Joutuu vielä puhuttelluun.

    Äänestä

Huomenna on päivä kukon askelta pitempi.Laskekaa vaikka.

Äänestä
  • Onneksi ei ole kova pakkanen niin ei kukko mene kananlihalle.

    Äänestä

Meillä on täällä vihreät nurmikot. Lunta on vaan etelävuorella.

Äänestä

Vissiin että kuulisivat paremmi

Äänestä

Mikä ero pn elehvantilla ja norsulla? Kumpikohan miun vaimo on? Ei sil kyl kärsää, mut painoa saman verran, kun päälle hyppää. Ainakin tuntuu niin.
Eiköhän ne isot korvat oo näillä olioilla se flekti, millä ne pudottaa veren ja kehon lämpötilaa. Olettasin näin luojan asian ajatelleen. Kertokaa viisaammat.
Simo Silmusta kai piti tulla ronsu, mutta jäi kehitystyö puoliväliin... Ei tullu, kun iso..... Heh.. klyyvari vai, miks sitä sanotaan ja......

Äänestä

Yksi iso elehvantti marssi näin,aurinkoista tietä itäänpäin. Koska matka oli pitkä näin,hän pyysi mukaan yhden Toverin.

Äänestä
  • Elehvantti vanha setä kommervenkit keksi.Tietää viisas varsin hyvin mikä keino tepsii.Häntä pannaan toiseen korvaan toinen kärsää käyttää ja tää uusi telehvooni kaikki toiveet täyttää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Elehvantti vanha setä kommervenkit keksi.Tietää viisas varsin hyvin mikä keino tepsii.Häntä pannaan toiseen korvaan toinen kärsää käyttää ja tää uusi telehvooni kaikki toiveet täyttää.

    Onkohan tuo 6G järjestelmän kehitystä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aina tullut mietittyä ko asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu