Kahta en vaihda

Toinen on sinkkuus toinen on MetallicA.

Mitä mieltä sinkut ovat MetallicAn musiikista.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Uusi Metallica on paskaa, vanha metallica (80-90 - luvulla) ihan saatanan hyvää!

Äänestä

En tykkää uusista biiseistä mut vanhat on hyvii ja onneks keikoilla soittavat vanhaa musaa enemmän. Monella suomen kaikalla olen ollut ja kerran rock am ringin keikalla.

Äänestä

Olen sinkku (nainen) enkä olotilaani vaihda.
Metallicasta pidän kyllä, samoin Guns N' Roses:a. Mutta kaikkien edelle menee suvereenisti Rammstein!
Liput keikalle kalleimmalle paikalle Lauluväljakille on ostettu jo syksyllä.
Niin enkä ole mikään teini, ihan aikuiseksi laskettava ollut jo vuosia.

Äänestä

Hyvä valinta, Metallica oli suosiossa silloin kun omassa elämässä oli kaikenlaisia käänteitä ja joskus oli seuraavan kappaleen omaava olotila, tuli kuunneltua jopa osin synkkänä synkistellen mutta sielu avoinna.

https://www.youtube.com/watch?v=t5fZFYv3YEw

Löysin ulkomailla ollessani myös uuden tuttavuuden paikallisesta divarista, se sopi samaan tunteita herättävään synkistelykastiin vaikka edustaa hyvin erilaista musiikkityylisuuntausta.

https://www.youtube.com/watch?v=ujNeHIo7oTE


AsianVierestä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toinen on sinkkuus toinen on MetallicA.

Mitä mieltä sinkut ovat MetallicAn musiikista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu