Avoero jouluna

Anonyymi

Tulipa paukku tapanina, avopuoliso (67v) oli reilu puoli vuotta viestitellyt tytärpyolelleen eli minun tyttärelle, (39 vuotta). Tuli ilmi kun pyysi hakemaan puhelimestaan meille tullutta joulutervehdystä. Whatsapp oli tyttäreni kohdalta auki, kerkesin lukea 4 viestiä silloin maailma pimeni. Oksensin ja tuntui että sydän pysähtyy. Huusin hänelle että mitä helvettiä. Ne viestit mitä kerkesin lukea oli tyyliä, "olet mielessäni" sekä hyvää työpäivää rakas" . Sain kummaltakin selvityksen että viestittely ollut yksipuolista ja muuta ei ole tapahtunut. Jotenkin minulla on viha tytärtäni kohtaa että miksi hän ei heti puhaltanut ukon viestittely poikki. Jotenkin elämäni pysähtyi, en tosiaan tiedä mitä teen. Ukko pyytelee anteeksi ja vannoo rakkautta, 27 vuotta oltu yhdessä.

2

149

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipas se sattuma kerrakseen, että Whatsapp oli juuri tyttöresi kohdalta auki jne. Teoriassa mahdollista, mutta... noh.

      Ja mihin olisit sen jouluviestin sieltä puhelimesta hakenut? Jos hän sujuvasti viesteilee tyttäresi kanssa niin tuskin hän tarvitsee apuasi jouluviestien kanssa. Teoriassa mahdollista, mutta... noh.

      Neuvoako täältä kyselet? Omassa asiassasi? Jos olet taloudellisesti riippuvainen niin jäät. Os et ole, luulisi aikuisen ihmisen tietävän mitä tekee.

      • Anonyymi

        Ukko vaihtoon. Näin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      3040
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      71
      943
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      42
      817
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      756
    5. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      637
    6. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      43
      549
    7. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      48
      526
    8. Harvinaisin persoonallisuustyyppi

      Vihdoin löytyi selitys sille mitä olen. En olisi uskonut että löytyisi. Signs You Are the Rarest Personality Type o
      Sinkut
      80
      465
    9. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      460
    10. Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri

      Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.
      Ikävä
      82
      451
    Aihe