Nainen ei tarvitse miestä

Anonyymi

Mihinkään.


Mies on turhake.

Mies ja nainen kait vaan lisääntyvät yhdessä ja Thats it.

1

108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin. Periaatteessa ei. Lisääntymiseen kyllä, mutta ei siihenkään välttämättä miestä fyysisesti. Kätevää!
      Minä omalta kohdaltani en tarvitse miestä edes siihen koska en aio lisääntyä, ja ensi vuonna menen sterilisaatioon kun täytän 30.
      En kyllä keksi mitään mihin välttämättä miestä tarvitaan, jos ajatellaan jotain konkreettista asiaa. Auton voi huollattaa merkkikorjaamolla - sen teen. Putkimiehen voi tilata - sen tein pari kuukautta sitten kun vesiputki alkoi vuotaa kylppärissä. Kaikkeen remonttihommiin saa apua tilaamalla, ja tuttavilta ja ystäviltä saa apua. Rahat tienaan itse (ja itse käytän kuten tahdon).
      Jotkut ei kyllä sitten halua elää yksin, ja siksi haluaa kumppanin. Senkään ei tarvitse välttämättä olla mies, ja koira tai kissa on mitä parhain asuinkumppani!
      Sitä sen puoleen en ymmärrä miten epäitsenäisiä ja riippuvaisia miehet on! Kauhea hätä naisen perään, tehdään kuolemaa kun jäädään yksin. Ei tarvitse kuin lukea tätäkin palstaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      148
      6781
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5893
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4539
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      100
      4456
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      160
      4272
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1660
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1556
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1369
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1345
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1131
    Aihe