Mietin, että kannattaako Britanniassa hankkia kännykkä vai tuleeko siitä liikaa kuluja. Kenelläkään kokemusta asiasta?
Puhelujen hinnat UK:ssa
Larna
2224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
paikallispuheluja varten kylla, ja jos otat pay as you go-liittyman, niin tiedat minka verran maksat. suomen hintoihin verrattuna kannykkapuhelut on kalliimpia, joten kannattaa vertailla eri liittymien ja tarjoajien vaihtoehtoja. jos taas olet soittamassa suomeen esim. kotiin lankapuhelimesta lankapuhelimeen, kannattaa ostaa puhelinkortti news agencysta, esim. first national plus kortilla puhut suomeen yli 200 minuuttia £5 kortilla.
"jos taas olet soittamassa suomeen esim. kotiin lankapuhelimesta lankapuhelimeen, kannattaa ostaa puhelinkortti news agencysta, esim. first national plus kortilla puhut suomeen yli 200 minuuttia £5 kortilla."
Ja Telediscountin kautta ilman mitään kortteja 250 minuuttia samalla rahalla. Ei maksa mitään, ei sopimuksia eikä kortteja.