Hyvä tulevaa Uutta Vuotta palstalaisille.

Ja muistakaa, että kaikki on juuri sitä miltä näyttää. Pitäisi vaan katsoa kaiken yläpuolelta ainoana motiviina saada tietää mistä on lopulta kyse... :)

https://www.youtube.com/watch?v=puk5eeqaGIk

Terv. H-S
2155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kiitos samoin

Äänestä

Huonoa uutta vuotta, ätmi ei saa naista koskaan.

Äänestä

Joojoo.

Äänestä

Turha sitä on toivotella. Tekisit sinäkin jotain järkevämpää.

Äänestä

Pitäis päästä näistä maneereista; toivotelkaa sitten kun on oikeasti jostakin asiaa.

Äänestä

Samoin samoin.
Tuollaisia näkökulmia vaan harvemmin on tarjolla. Yleensä tarjoillaan teatteria.

Äänestä

Ehkä kyse on epäempaattisuudesta, ei osata katsoa asioita toisen vinkkelistä vaan tarkastellaan alapuolelta ja jollain tasolla ei vain ymmärretä. Sitten haetaan väkisin jotakin parempaa mallia käsittää.
Melkolailla häiritsevää ja tunkeilevaa käytöstä.

Äänestä
  • Niin ja hyvää Uutta Vuotta

    Äänestä

Hyvää uuttavuotta

Äänestä

Hyvää uutta vuotta, kohtahan tuo jo tulee....

Ja hyvää yötä. Kaikille tässä ,samalla ja yhtä paljon.

Äänestä
  • Hyvää uutta vuotta sullekin.

    Äänestä

Kyllä ne ymmärtää että eivät saa naista tuon näköisenä tänä vuonnakaan. Kannattaa siis tehdä jotain.

Äänestä

Hyvää uutta 2020 vuotta teille aivan jokaiselle!

Äänestä

Hyvää uutta vuotta kaikille säädyille (ja säädöille)!

Äänestä

Minusta hyvän uuden vuoden toivotus on epäasiallista, koska silloinhan iloitaan siitä, että tuli taas vuosi lisää.
Samoin syntymäpäivätoivotukset, paljon onnea loukkavat, koska toivottava on iloinen, että toivotuksen kohteelle tuli vuosi lisää ikää ja on vuoden vanhempi.
Se on vähän kuin toivotetaan toiselle, että olet vuoden lähempänä kuolinpäivää ja vuosi elämästäsi on taas vähemmän.
Mielummin sopii, otan osaa, kun on vuosi taas vähemmän elämää sinulla.
Minä ainakin pahoitan mieleni, kun joku toivottaa hyvää syntymäpäivää.
Pahimpia ovat nämä täydet 10 vuoden onnittelijat ja ensimmäinen sellainen on, kun täyttää 50 vuotta.
Tulevat, kuin pilkatakseen, että voi , voi, oi, oi onnea kun täytät 50 vuotta, oikein kovasti onnittelemme, kun olet jo noin vanha.
Eivät suoraan sitä sano, mutta sitä tarkoittavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja muistakaa, että kaikki on juuri sitä miltä näyttää. Pitäisi vaan katsoa kaiken yläpuolelta ainoana motiviina saada tietää mistä on lopulta kyse... :)

https://www.youtube.com/watch?v=puk5eeqaGIk

Terv. H-S

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu