Epärealistinen naisihanne

Anonyymi

Ihannenainen on luonteeltaan ystävällinen, kiltti ja muut huomioon ottava. Hänellä ei ole halua pilkata tai puhua pahaa muista selän takana. Hän on ymmärtäväinen ja lämmin. Ihannenainen tulee juttuun monenlaisten ihmisen kanssa, mutta ei ole liian sosiaalinen. Hänessä on myös hiljainen ja yksinoloon vetoa tunteva introvertti puoli. Viihtyy myös kotona kirja kädessä.

Ihannenainen on älykäs. Hän työskentelee tavalla tai toisella sivistyksen tai taiteen parissa esimerkiksi opettajana, museossa tai kirjastossa. Hän tuntee taiteen ja aatteiden historiaa ainakin jonkin verran. Tuntee tärkeimmät taidesuuntaukset, arkkitehtuurin aikakaudet ja niin edelleen. Toisaalta tykkää myös sopivasti hömpästä, kuten romanttisista komedioista. Ei elämän pidä olla aina hienon kulturellia.

Hän harrastaa jotain kiinnostavaa, kuten satukirjojen kirjoittamista, joihin hän maalaa itse kuvitukset. Lisäksi hän tienaa aika ajoin ylimääräistä itsetyydyttämällä jossain netin videopalvelussa.

Ihannenaisen ulkonäkö ei ole kovin luonnollinen. Hänellä on pitkät hiukset, kynnet ja ripset. Hän meikkaa hyvin vahvasti sopivan tilaisuuden tullen, mutta ei päivittäin. Tykkää käyttää huulipunaa ja hänen huulissaan on runsaasti täytettä. Niin paljon, että moni pitää sitä epäesteettisenä. Hän tykkää pussailla ja pitää läheisyydestä. Ihannenaisella on suuret, pyöreät silikonirinnat. Myös pepussa voi olla täytettä, mutta jos on niin hyvin maltillisesti. Hyvä vertailukohde on nimimerkki Uk_Alee, jota pidän hyvin kauniina ja seksikkäänä. Useimmat luultavasti eivät, koska kammoksuvat epäluonnollisuutta. Tämä ihannenaiseni pukeutuu aina tyylikkäästi ja lähes aina edes hiukan paljastavasti. Välillä hän menee paljastavuudessa useimpien mielestä mauttomuuteen saakka, mutta tekee sen tavallaan tyylikkäästi. Ihannenainen tykkää seksistä ja on maltillisen kokeilunhaluinen. Seksi on kuitenkin pääosin tärkeä osa läheisyyttä ja sitä tehdään rakkaudesta.

Tämä ihanne on tietenkin täysin epärealistinen. Vaan haaveissa ei tarvitsekaan olla realismia. Enkä tosiasiassa tahtoisi kokea niitä ennakkoluuloja, joita kuvailemani naisen kanssa seurustelemiseen muiden taholta liittyisi. Jääköön siis tämä ihanne. Mainittakoon myös, etten odota, että kaikkien naisten pitäisi olla tällaisia. En missään nimessä. Ulkonäkö on kunkin oma valinta, eikä ole kaikki kaikessa.

2

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heh. Ihan hyvä kuvaus siitä, miten ihmiset osaavat toivoa omalle kohdalleen sadunomaisia nukkehahmoja, joiden ominaisuudet ovat tosimaailmassa realistisesti toisensa poissulkevia.

      Sivistysalalla toimiva nainen, joka tykkää poseerata netissä reidet levällään juuri sinun mieliksesi. Silikonipalloinen, meikkaava, pornotähden näköinen nainen, joka on hirveän "kiltti" — millaista "kilttiä" käytöstä suosittelisit hänelle silloin, kun kymmenet juntit tai pikkupojat käyvät häneltä jotain hinkumassa, eivätkä ymmärrä saaneensa pakkeja.

      Jou, ihan ok 20-luvun provo

    • Anonyymi

      Leikkaat toivelistan keskeltä kahtia niin siitä tulee realistinen. Hyvää uutta vuotta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      180
      1975
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      159
      1697
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1656
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1443
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      153
      1222
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      50
      1082
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      58
      990
    8. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      879
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      26
      867
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      69
      862
    Aihe