tyytymättömiä ulkonäköönsä. Ainostaan heteromiehet ovat tyytyväisiä siihen, miltä näyttävät.
https://yle.fi/uutiset/3-11141049
Seksuaalista huomiota miehiltä hakevat ovat
14
86
Vastaukset 14
- Anonyymi
Heteromiehet ovat vähiten pinnallisia. Ja eipä meidän ulkonäköön juuri kukaan huomiota edes kiinnitä ellei ole ihan poikkeuksellisen hyvännäköinen joten samapa se melkein on miltä näyttää.
- Anonyymi
Onko näin? Sama se miltä näyttää?
Kun lukee tätäkin palstaa niin itsensä rumaksi julistaneita pilvin pimein. Valitetaan että ruma ei saa naista. Ja oletan että ihan heteromiehiä nämä. Koska naista haikailevat?
Vai tarkoitatko tuolla sitä, että sama se miltä näyttää jos ei ole poikkuksellisen komea, koska naiset ei kumminkaan kiinnostu? Eikös sekin ole pinnallisuutta, ulkonäkö edellä menoa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko näin? Sama se miltä näyttää?
Kun lukee tätäkin palstaa niin itsensä rumaksi julistaneita pilvin pimein. Valitetaan että ruma ei saa naista. Ja oletan että ihan heteromiehiä nämä. Koska naista haikailevat?
Vai tarkoitatko tuolla sitä, että sama se miltä näyttää jos ei ole poikkuksellisen komea, koska naiset ei kumminkaan kiinnostu? Eikös sekin ole pinnallisuutta, ulkonäkö edellä menoa?Eipä sitä naisseuraa tunnu saavan oli sitten ruma tai tavallinen. Tai jos saakin niin se on kauhean yrittämisen tulosta. Jos ei pysty nousemaan huippukomeaksi niin aika turha edes yrittää. Parempi siis vaan tyytyä eli olla tyytyväinen.
Anonyymi kirjoitti:
Onko näin? Sama se miltä näyttää?
Kun lukee tätäkin palstaa niin itsensä rumaksi julistaneita pilvin pimein. Valitetaan että ruma ei saa naista. Ja oletan että ihan heteromiehiä nämä. Koska naista haikailevat?
Vai tarkoitatko tuolla sitä, että sama se miltä näyttää jos ei ole poikkuksellisen komea, koska naiset ei kumminkaan kiinnostu? Eikös sekin ole pinnallisuutta, ulkonäkö edellä menoa?Rumuus ei ole todellisuudessa pääperuste heikolle menestykselle valinnassa, mutta sen selittäminen syyksi on helpompaa kuin todellisten syiden.
Yhym, tarkoittaakos se sitä että mies joka huolehtii ulkonäöstään ja koristautuu on gay/bi ?
Sanoisin niin päin, että jos jossain tutustut mieheen, joka on hyvin tarkka ulkonäöstään, on huomattavasti suurempi todennäköisyys, että hän tuntee vetoa samaan sukupuoleen kuin tavallinen Peruspertti.
Se, että naiset tunnetusti ovat nirsoja miesten ulkonäön suhteen ja miehet taas yliarvioivat ulkonäkönsä on huonoja seurauksia sukupuolten kohtaamiselle.Isotumma kirjoitti:
Sanoisin niin päin, että jos jossain tutustut mieheen, joka on hyvin tarkka ulkonäöstään, on huomattavasti suurempi todennäköisyys, että hän tuntee vetoa samaan sukupuoleen kuin tavallinen Peruspertti.
Se, että naiset tunnetusti ovat nirsoja miesten ulkonäön suhteen ja miehet taas yliarvioivat ulkonäkönsä on huonoja seurauksia sukupuolten kohtaamiselle.Voiko yhtäläisyysviivoja vetää vain ulkonäkökeskeisyyden takia? Vaan homo ja bi miehiä on resupekoissakin, joille ulkonäkö ei ole mitenkään tärkeä.
Naiset nyt on mitä naiset on niissäkin on eroja.Helmiina kirjoitti:
Voiko yhtäläisyysviivoja vetää vain ulkonäkökeskeisyyden takia? Vaan homo ja bi miehiä on resupekoissakin, joille ulkonäkö ei ole mitenkään tärkeä.
Naiset nyt on mitä naiset on niissäkin on eroja.Yhtäläisyysmerkkejä ei voi laittaa, koska poikkeuksiakin löytyy paljon ja siksi sanoinkin, että huomattavasti suurempi todennäköisyys ja sitä tämäkin juttu vahvistaa.
Tietysti tämän jutun perusteella voisi myös sanoa, että ulkonäköönsä keskimääräistä enemmän kiinnittävä ja itseään ehostava henkilö on suuremmalla todennäköisyydellä nainen kuin mies ja uskon senkin pitävän paikkansa, vaikka poikkeuksia löytyyIsotumma kirjoitti:
Yhtäläisyysmerkkejä ei voi laittaa, koska poikkeuksiakin löytyy paljon ja siksi sanoinkin, että huomattavasti suurempi todennäköisyys ja sitä tämäkin juttu vahvistaa.
Tietysti tämän jutun perusteella voisi myös sanoa, että ulkonäköönsä keskimääräistä enemmän kiinnittävä ja itseään ehostava henkilö on suuremmalla todennäköisyydellä nainen kuin mies ja uskon senkin pitävän paikkansa, vaikka poikkeuksia löytyyEli joidenkin kohdalle voisi laittaa yhtäläisyysmerkit ja joidenkin kohdalle ei näin ollen. Kuitenkin naiset eivät ennen meikanneet, ne oli miehet jotka meikkasivat ja pukeutuivat röyhelöihin, koreisiin vaatteisiin ja korkokenkiin. Osat vaihtuivat jossain vaiheessa.
Homouskin taisi silloin olla ihan tavallista, kunnes siitä tehtiin syntiä.Miesten meikkaamisesta.
https://www.kicks.fi/inspiraatio/miehet/trendspotting-miesten-meikkaaminen
Meikin ajatellaan olevan naisten juttu, mutta historia on täynnä esimerkkejä miehistä, jotka käyttivät (ja halusivat käyttää) meikkiä. Aleksanteri Suuri ja Ranskan kuningas Ludvig XIII kohensivat ulkonäköään päivittäin silloisten kauneusihanteiden mukaan. Myös nykyaikana miehet käyttävät meikkiä, esimerkiksi eyelineria – tai guylineria – jota on usein nähty rocklegenda Keith Richardsin ja Johnny Deppin silmissä. Brad Pitt, Zac Efron ja David Beckham käyttävät mielellään kynsilakkaa niin punaisella matolla kuin arjessakin, kun taas Cristiano Ronaldo maalaa varpaankyntensä mustiksi lomaillessaan uima-altaalla Miamissa.
- Anonyymi
Miesten naisettomuus johtuu aika pitkälti miehen ulkonäöstä. Naiset on todella nirsoja eikä läski mies kiinnosta naisia. Myös kamalat vaatteet takaa sen ettei mies saa naista.
Olen antanut itseni ymmärtää, että ne naiset, jotka hakevat miehiltä vain seksuaalista huomiota, haluavat testata omaa markkina-arvoaan. Omaa ulkoista habitustaaan voi muuttaa ja muokata jonkin verran. Tiettyyn pisteeseen saakka se onnistuu vaivattomasti, jotta huomion määrää ja laatua saa kasvatettua.
Joillekin naisille (myös miehille) tällainen huomionhaku on saanut sairaalloisia ilmentymiä. Kosmeettinen kirurgia menee jo äärirajoille, eikä tällaiset henkilöt itse ymmärrä kuinka vaarallista se voi olla omalle terveydelle (fyysiselle - ja mielenterveydelle).
Hyväksyn toki korjaavat leikkaukset, mutta oman turhamaisuuden vuoksi överiksi menneet muokkaukset ovat jotain todella karmeaa katsottavaa. Tyytymättömyys omaan ulkomuotoon vain kasvaa. Onko tuollainen muokkaus, muutos ja riskien ottaminen kaiken sen, lyhyen huomion, arvoista?- Anonyymi
Melkoisen luonnollista kaivata positiivista huomiota siltä ihmisryhmältä joka itseä seksuaalisessa mielessä kiinnostaa. Harva kohteliaasti esitetyistä kehuista vetää hernettä nenäonteloon.
Tuohan nyt on aika selvää että noin. Mutta tuo tuolla oli mienkiintoista:
"Kinkyseksuaalisuutta ei ole aina osattu ottaa oikealla tavalla huomioon edes hoito- ja terapia-alalla. Hoitoon hakeutuneiden ihmisten ongelmia on voitu selittää juuri BDSM:llä, jota on usein lähtökohtaisesti pidetty ongelmallisena tapana toteuttaa seksuaalisuutta tai identiteettiä. Tarve asialliselle ja tutkitulle tiedolle on ollut huutava."
"Oppaan tärkein sanoma on normalisointi ja hyväksyminen. Kinkystä kiinnostuminen ei ole harvinaista, se ei johdu traumasta tai hyväksikäytöstä eikä se ole merkki mielenterveyden ongelmista. Päinvastoin tutkimuksissa on saatu viitteitä siitä, että BDSM saattaa voimaannuttaa sen harrastajia ja parantaa koettua psykologista hyvinvointia."
Kun täällä joskus asiasta N39:n kanssa keskusteltiin niin piti sen sukellusvenemurhaajan kinkyilyjä ihan normaalina juttuna. näyttää että maailman n39:t on tuossa asiassa päässeet niskan päälle, kinkyilyt ja murhailut jatkukoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961224
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit98975- 60836
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k35821Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi52817Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.126780- 3738
- 60606
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant41518Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa33506